Muzeum Śląśkie

i

Autor: Fot. Jacek Mężyk, Muzeum Śląskie Muzeum Śląśkie

Muzeum Śląskie: Otwarcie za nami. Warto zobaczyć te wnętrza

2015-06-29 11:08

W piątek rozpoczął się festiwal otwarcia nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach. Od piątku do niedzieli, przez nową siedzibę przewinęło się kilka tysięcy zwiedzających. 

Tłumy w kolejce do wejścia i tłumy wewnątrz. Tak wyglądały pierwsze dni po otwarciu Nowego Muzeum Śląskiego. Festiwal otwarcia trwał przez cały weekend, podczas którego oprócz zwiedzania można wziąć udział w koncertach, spotkaniach i licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

W  muzeum był już nasz człowiek, Michał Łyczak, który pytał pierwszych zwiedzających o opinie. 

Muzeum Śląskie w Katowicach do końca lipca możecie zwiedzać za darmo. Później ceny biletów maja wahać się w granicach od 6 do 23 zł. Jak tłumaczy w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim  Alicja Kanst, dyrektorka muzeum Muzeum najpierw chce zobaczyć będzie się  odbywać przemieszczanie ludzi po obiektach, czy nie tworzą się zatory i czy nowy obiekt faktycznie będzie mógł obsłużyć 5,5 tys. osób dziennie. 

16440 - tyle osób odwiedziło nas podczas Festiwalu Otwarcia :) Wciąż liczymy uczestników imprez towarzyszących i dziękujemy wszystkim za przybycie!Posted by Muzeum Śląskie on 28 czerwca 2015

Wystawa stała w nowym Muzeum Śląskim

Główna wystawa w nowym Muzeum Śląskim będzie poświęcona historii Górnego Śląska. Będzie opowiadać  historię ziem, odwołując się do wielonarodowościowych korzeni mieszkańców tego regionu, jednocześnie prezentując kształtowane przez setki lat lata dziedzictwo kulturowe Górnego Śląska.

Wystawa będzie dostosowana do wymagań osób niepełnosprawnych, potrzeb dzieci, nowocześnie tworząc relację: obiekt - jego interpretacja. Ekspozycja w zamyśle organizatorów ma zaprezentować dzieje Śląska jako regionu o fascynującej historii, europejskim wymiarze zjawisk kulturalnych i cywilizacyjnych.

Narracja poprowadzona zostanie po polsku, niemiecku, angielsku, w mowie śląskiej oraz brajlem. Wystawa zajmująca 1 365 m kw., będzie znajdowała się na najniższej kondygnacji nowego budynku, czyli ponad 14 metrów poniżej poziomu terenu.

czy jest jeszcze ktoś kto nie był na otwarciu nowej siedziby Muzeum Śląskiego? ;) Dobrze obserwować jak śląskie się...Posted by Śląskie z pomysłem on 27 czerwca 2015
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają