Na Śląsku powstaje kolejny McDonald's. Mieszkańcy kpią! Bolesne komentarze [ZDJĘCIA]

2020-11-25 22:23

Na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, w bliskości autostrady A1, powstaje restauracja McDonald’s. Nie wszyscy jednak się z tego powodu cieszą. Mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego obiekt został zlokalizowany akurat tutaj. I choć Urząd Gminy chwali się nową inwestycją, to nie brakuje złośliwych komentarzy.

Budowa restauracji McDonald’s ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Tuż obok restauracji powstaje stacja paliw Shell. - Zainteresowanie gruntami pod inwestycje na terenie gminy jest spore. Nawet teraz, w czasie pandemii, w naszej gminie realizowane są inwestycje - nie tylko te publiczne, finansowane z budżetu gminy, państwa czy UE, ale także ze środków prywatnych. Oznacza to, że jesteśmy dla inwestorów bardzo atrakcyjną gminą - twierdzi a Grzegorz Wolnik, Pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki w UGiM Czerwionka-Leszczyny.

>>> Bielsko-Biała: 20-latek uciekł w klapkach z psychiatryka! Finał na skraju lasu

Nie wszystkim mieszkańcom się to podoba. Niektórzy kpią z "nowej inwestycji". - Uwielbiam te sukcesy Czerwionki, tu MC Donald, tu latarnie po jednej stronie drogi a chodnik po drugiej... - napisał złośliwie jeden z internautów. - Śmieciowe jedzenie dotrze też do nas, żal - dodała kolejna z komentujących.

Andrzej Niedoba nie żyje. Autor pieśni "Szumi jawor" miał 80 lat

Dlatego gmina chwali się, że to nie jedyne inwestycje w rejonie. Firma Turenwerke kończy budować fabrykę drzwi w Stanowicach. W Leszczynach mają nowego inwestora, który pracuje dla przemysłu budowlanego. Wkrótce mają powstać duże strefy logistyczne w Dębieńsku i w Bełku. - Nie bez znaczenia jest także fakt, że każdy nowy inwestor działający na terenie gminy, to również nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców - podkreśla Wolnik.

Strajk Kobiet. Protest przeciwko brutalności policji w Warszawie