Stanisław Jarosz

i

Autor: Jasna Góra

Smutne wieści

Nie żyje o. Stanisław Jarosz. Paulini w żałobie. "Zaangażowany w obronę życia"

2022-11-21 8:37

Nie żyje o. Stanisław Jarosz, paulin, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji. Miał 69 lat. Aż 49 z nich spędził w zakonie. - Był niezwykle zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych przez modlitwę różańcową - podaje Biuro Prasowe Jasnej Góry.

Nie żyje o. Stanisław Jarosz, paulin, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji. Zmarł w wieku 69 lat. O jego śmierci poinformowało Biuro Prasowe Jasnej Góry. Jak czytamy, o. Jarosz miał za sobą 49 lat życia zakonnego i 43 lata posługi. - Pełniąc różne funkcje i posługi w Zakonie Paulinów był niezwykle zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych przez modlitwę różańcową - czytamy.

Ojciec Stanisław Jarosz w 1995 roku rozpoczął pracę Centralny Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji na Jasnej Górze. Na stanowisko Krajowego Moderatora Dzieła Duchowej Adopcji został mianowany przez Konferencję Episkopatu Polski w 2017 r.W ostatnich latach posługiwał jako proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie w województwie wielkopolskim.

Duchowa Adopcja, o której wspomina Jasna Góra, to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji życia zagrożonego w łonie matki. - Polega na indywidualnym modlitewnym zobowiązaniu podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoba odmawia jedną dowolnie wybraną tajemnicę Różańca oraz specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy wierni mogą dołączyć dodatkowe wyrzeczenie np. post czy działania charytatywne - podaje Jasna Góra. Jej inicjatorami byli byli świeccy skupieni we wspólnocie „Straż Pokoleń” przy paulińskim kościele Świętego Ducha w Warszawie, skąd, co roku wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę i gdzie śp. o. Stanisław posługiwał. 

Pogrzeb ojca Stanisława odbędzie się 23 listopada w Czerwiennym-Bachledówce.

Ksiądz miał udzielić chrztu i ślubu. Staś umarł przed kościołem. "Miała być radość, będą łzy"
Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany