sprzątanie_ogłoszenia_wybory

i

Autor: Andrzej Bęben

Niech w listopadzie (nie tylko) w Częstochowie nie będzie śladu po wyborach

2019-10-23 17:15

Wszyscy kandydaci do reprezentowania narodu na Wiejskiej chętnie eksponowali swoje wyborcze banery, plakaty itp. Nie wszyscy już tak chętnie chcą je zdejmować. Prawo nakazuje im uczynić to do 30 dni od daty zakończenia wyborów. Prezydent Częstochowy apeluje, by miasto wyczyścić z propagandy wyborczej znacznie wcześniej.

W Częstochowie Prawo i Sprawiedliwość uzyskała cztery mandaty, Koalicja Obywatelska – dwa, a jeden wyborcy przyznali Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, który do Senatu wprowadził swego kandydata. Komitety mają jeszcze trzy tygodnie na usunięcie plakatów wyborczych z przestrzeni pasów drogowych ulic zarządzanych przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie. Niektóre z komitetów przystąpiła do zdejmowania materiałów wyborczych tuż po wyborczej niedzieli. W wielu miejscach przy częstochowskich drogach plakaty jednak nadal są eksponowane.

„Zbliżają się listopadowe święta: najpierw Wszystkich Świętych, później Święto Niepodległości. Dobrze i stosownie byłoby obchodzić je w Częstochowie już bez widocznych śladów kampanii wyborczej w miejskiej przestrzeni. Dlatego bardzo proszę pełnomocników komitetów wyborczych oraz te kandydatki i kandydatów, których plakaty jeszcze wiszą, o to, aby – o ile to możliwe - zniknęły one do końca października. Z góry za to dziękuję!” – zaapelował Krzysztof Matyjaszczyk. Jak myślicie? Ten apel spotka się z odzewem, którego oczekuje prezydent Częstochowy?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany