Obostrzenia święta. Mniej wiernych w kościołach. Co z pasterką i świętami Bożego Narodzenia?

2021-12-07 14:53
Obostrzenia święta. Mniej wiernych w kościołach. Co z pasterką i świętami Bożego Narodzenia?
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Obostrzenia święta. Mniej wiernych w kościołach. Co z pasterką i świętami Bożego Narodzenia?

Obostrzenia święta. To już pewne - w święta Bożego Narodzenia do kościołów wejdzie mniej wiernych. Jak będzie wyglądać pasterka i msze w święta Bożego Narodzenia? To dla wielu może być spore zaskoczenie. Szczegóły nowych obostrzeń zostały zaprezentowane na wtorkowej konferencji ministra zdrowia.

Obostrzenia święta. Mniej wiernych w kościołach - nowe obostrzenia od 15 grudnia

Podczas konferencji ministra zdrowia poznaliśmy nowe obostrzenia, które wchodzą w życie od 15 grudnia 2021 roku. Wśród nich znalazły się takie, których Polacy mogli się spodziewać, np. zaostrzone limity osób. Minister zdrowia poinformował o obniżeniu limitów z 50% do 30% obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Organizator będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty - zapowiedział minister zdrowia. To nowe obostrzenie dotyczy także kościołów. Od środy (15 grudnia) w kościołach także będzie obowiązywać limit 30 procent.

Przeczytaj koniecznie: Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID. Dla kogo i od kiedy? Jaka kara za brak szczepienia?

Obostrzenia święta. Co z pasterką i świętami Bożego Narodzenia?

Wprowadzenie limitu w kościołach to bardzo drażliwy temat dla wielu osób. Tym bardziej, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Każdego roku w pasterkę w świątyniach gromadzą się tłumy. W tym roku może być inaczej ze względu na nowe obostrzenia. Należy jednak podkreślić, że limit 30 procent dotyczy osób niezaszczepionych. Osoby, które posiadają tzw. paszport covidowy będą mogły wejść do kościoła pod warunkiem, że okażą swój certyfikat. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że każda instytucja będzie mogła weryfikować czy ktoś jest zaszczepiony.

Zobacz: Konferencja ministra zdrowia. Obowiązkowe szczepienia, nauka zdalna i zwiększone limity od 15 grudnia 2021

Sonda
Limit wiernych w kościołach. Czy to dobry pomysł?
W Mikołajki przed ratuszem rozbłysła miejska choinka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE