Powiesili klepsydrę w witrynie sklepu. Właściciele w nietypowy sposób pożegnali klientów

i

Autor: Shutterstock, Sebastian Trzeszkowski Powiesili klepsydrę w witrynie sklepu. Właściciele w nietypowy sposób pożegnali klientów

Przykra informacja

"Ostatnie pożegnanie" Jorka w Częstochowie. Poruszający gest właścicieli. "Zabił go prąd"

Przez 33 lata prowadzili sklep w Częstochowie, do czasu... podwyżek cen prądu. Właściciele rodzinnego sklepu "Jork" w nietypowy sposób postanowili pożegnać się z klientami. W witrynie sklepu pojawiła się klepsydra z napisem: "Zabił go prąd". Ostatnie pożegnanie nastąpi 31 stycznia.

Właściciele wywiesili klepsydrę w witrynie sklepu

Sklep wielobranżowy "Jork" mieści się przy ulicy Wieluńskiej w Częstochowie przez ostatnie 33 lat. Niestety, rodzinny biznes zrujnowały ceny prądu i  szalejąca inflacja. O swojej sytuacji postanowili poinformować klientów w dość nietypowy sposób. W witrynie sklepu pojawiła się klepsydra a na niej informacja:

"(...) Istniał od 1999 roku do 2023. Zabił go prąd o czym powiadamiają pogrążeni w głębokim smutku i żalu właściciele (...)"

- Wielu naszych klientów to starsi ludzie. Przychodzili po produkty, które wiedzieli, że na pewno u nas dostaną. Znaliśmy niemal każdego i wiedzieliśmy, co lubi. Czasem, jak ktoś zapomniał, co ma kupić, to mu podpowiadałam - wspomina właścicielka sklepu w rozmowie z portalem czestochowa.naszemiasto.pl.

Ten rodzinny biznes przerwał różne zawirowania rynkowe. Nawet dyskont, który splajtował, a mieścił się w pobliżu sklepu "Jork".

- Sam kilka razy kupowałem w tym sklepie. To była świetna alternatywa dla sieciówek i kawałek historii tej części miasta. Ponieważ bardzo cenię lokalne sklepy osiedlowe, to w imieniu swoim i właścicieli proszę Was o ostatnie zakupy w tym sklepie. Jork będzie działał do końca stycznia - jeśli będziecie potrzebowali coś kupić w okolicy to warto ich wesprzeć - napisał Sebastian Trzeszkowski, częstochowski radny.

Ostatnie pożegnanie sklepu nastąpi 31 stycznia.

Sonda
Co myślisz o wzroście cen energii?
Izabela Leszczyna: "Po nowym roku przy zniesieniu tarcz tzw. antyinflacyjnych inflacja na pewno przebije 20 proc." [Sedno Sprawy]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany