Parki w Śląskiem otwarte! Nad głowami mieszkańców będą latać drony [ZDJĘCIA]

2020-04-21 8:02

Policjanci z Katowic będą wykorzystywać drony do kontrolowania parków i skwerów. Funkcjonariusze mają przypominać o obowiązkowym zakrywaniu twarzy, będą też sprawdzać, czy przestrzegane są inne wprowadzone przez rząd zasady, w tym te dotyczące zachowania odległości między sobą czy nie zbierania się w za dużych grupach.

Policjanci z Katowic kontrolują różne miejsca w mieście pod kątem przestrzegania obostrzeń wprowadzonych na czas szalejącej epidemii koronawirusa w Polsce. Sprawdzają parki, skwery i inne miejsc grupowania się osób. Mundurowi nie tylko reagują na łamanie obowiązujących obostrzeń, ale również przypominają o konieczności zachowania bezpieczeństwa, ograniczenia kontaktów z innymi osobami oraz o obowiązku zakrywania ust i nosa.

- W ubiegły weekend funkcjonariusze, podczas patrolu katowickich parków wykorzystali drona. Użycie drona pozwala na monitorowanie terenu z dużej odległości i daje czas na odpowiednią reakcję służb, zwłaszcza w sytuacjach monitorowania dużej liczby ludzi lub rozległego obszaru - tłumaczą w katowickiej komendzie policji.

Od 20 kwietnia, w związku z pierwszym etapem znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, można m.in. w celach rekreacyjnych wejść do lasu i parku, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej.

Policjanci przypominają jednak, że pomimo zniesienia pewnych ograniczeń, w trosce o dalszą ochronę obywateli, nadal obowiązywać będą wszystkich niezmienne zasady bezpieczeństwa.

  • zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
  • obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
  • utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
  • ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
  • kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.
Rozluźnienie w Warszawie. Znów możemy wchodzić do parków i na bulwary
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE