Piekło zamarzło: Ślązacy planują wesela w Sosnowcu.

2020-08-09 19:25 Bogdan Stech
Piotr Kuczera. Piekło zamarzło: Ślązacy planują wesela w Sosnowcu.
Autor: materiały prasowe / pixabay Piotr Kuczera. Piekło zamarzło: Ślązacy planują wesela w Sosnowcu.

Koronawirus. Rybnik znalazł się w czerwonej strefie! Oznacza to, że mieszkańców czeka masa obostrzeń i ograniczeń. A to prowadzić może do desperackich kroków. Takich jak organizacja wesela w Sosnowcu. Animozje pomiędzy Zagłębiakami i Ślązakami mogą być na ten czas zawieszone! Prezydent Rybnika Piotr Kuczera w liście, przesłanym do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, przedstawił swoje zastrzeżenia i wątpliwości, związane z ograniczeniami, wprowadzanymi w Rybniku od tej soboty (8 sierpnia).

Pismo prezydenta do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego to odpowiedź na opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z obowiązującymi od soboty, 8 sierpnia zapisami tego rozporządzenia, w Rybniku, który zakwalifikowany został do tzw. czerwonej strefy, obowiązywać będzie szereg koronawirusowych obostrzeń.

Między innymi ponownie obowiązkowe stało się zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>>> Próba GWAŁTU w pociągu! 36-latek rzucił się na pasażerkę, uderzył ją pięścią, szarpał za ubranie!

Nie będą organizowane wydarzenia kulturalne, targi czy kongresy, zamknięte będą m.in. siłownie i kina, a wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału kibiców.

W lokalu gastronomicznym będzie mogła przebywać tylko jedna osoba na 4 metry kwadratowe, zaś w weselach uczestniczyć będzie mogło do 50 osób. Ograniczona będzie też liczba osób, które będą mogły korzystać z komunikacji zbiorowej do 50 procent miejsc siedzących. W kościołach będzie mogło się znajdować jednocześnie nie więcej wiernych, niż wynosi połowa liczby wszystkich miejsc siedzących.

Diablo o koronawirusie: Dostałem BRUTALNIE po DUPIE! Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

"Wraz z mieszkańcami Rybnika z ogromnym zaskoczeniem przyjąłem informację o tym, że nasze miasto zostaje objęte tzw. czerwoną strefą. Żałuję ogromnie, że wcześniej nikt z władz na poziomie rządowym czy wojewódzkim nie kontaktował się z lokalnym samorządem, nikt nie spytał nas o zdanie" - pisze w liście prezydent.

- Moim zdaniem nowy rygor nie spowoduje spadku zakażeń, a rybniczanie zaczną robić wesela nawet w ... Sosnowcu - napisał Piotr Kuczera na swoim facebookowym profilu. 

Trzeba pamiętać, że dla mieszkańców Śląska taka decyzja nie jest łatwa. Pomiędzy Zagłębiakami i Ślązakami istnieje wiele animozji. Sosnowiec i Katowice dzieli tylko kilka kilometrów, jednak oba regiony mocno ze sobą konkurują. 

Koronawirus w Rybniku (stan na 7.08. 2020 r.):

  • 1412 przypadków (od początku epidemii), w tym +74 w ciągu ostatniej doby
  • 461 osób na kwarantannie domowej (decyzją administracyjną)
  • 20 osób hospitalizowanych
  • 1017 osoby wyzdrowiały
  • 11 osób zmarło