Pijany kierowca w miejskim autobusie! Wpadł, bo pił w trakcie jazdy!

2021-10-21 12:31
Pijany kierowca w miejskim autobusie! Wpadł, bo pił w trakcie jazdy!
Autor: Pixabay Pijany kierowca w miejskim autobusie! Wpadł, bo pił w trakcie jazdy!

Policjanci z Piekar Śląskich postanowili skontrolować kierowcę miejskiego autobusu, który napił się z puszki w trakcie jazdy, a funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna spożywa alkohol za kierownicą pojazdu. I mimo że napój okazał się zwykłym 'energetykiem', kierowca konsekwencji nie uniknie. Gdy mężczyzna dmuchnął w alkomat, stało się jasnym, że i tak wcześniej nie odmówił sobie mocniejszego trunku. Badanie wskazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, kierującego autobusem miejskim policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali na ul. Wyszyńskiego we wtorek po południu. "Chwilę wcześniej zauważyli, jak kierowca coś pije i podejrzewając, że może to być alkohol, zatrzymali pojazd do kontroli. Pomimo tego, że napojem, który pił kierowca, był 'energetyk', badanie alkomatem wykazało w organizmie 59-latka prawie 1,5 promila alkoholu" – podała w czwartek Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich.

Autobusem podróżował w tym czasie jeden pasażer. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 tys. zł.

Potworna zbrodnia na toruńskiej starówce. Policja dopadła 29-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE