Nie trafił go nożem, więc pobił go pięściami! Gdy przyjechała policja, stał z siekierą

2021-10-20 14:45
Usiłowanie zabójstwa w Piekarach Śląskich
Autor: Policja Piekary Śląskie Piekary Śląskie. 55-latek zaatakował starszego od siebie mężczyznę

Piątek, godzina 14:00, Piekary Śląskie. Policjanci otrzymali wezwanie, że 71-letni mężczyzna został zaatakowany przez młodszego od siebie znajomego. Było groźnie, bo agresor miał przy sobie nóż. Napastnik pobił seniora, zabrał mu gotówkę i torbę. Do akcji wkroczyła policja. Po jakimś czasie stróże prawa zauważyli podejrzanego. Z siekierą w ręku!

Sytuacja miała miejsce w piątek (15 października) w Piekarach Śląskich. Była godzina 14.00, kiedy mundurowi otrzymali informację o napaści. - Po przyjeździe na miejsce mundurowi zastali w rejonie ul. Sowińskiego 71-latka, z relacji którego wynikało, że znany mu z widzenia mężczyzna chciał go ugodzić nożem, jednak ten zdążył zrobić unik. Następnie mężczyzna pobił go i zabrał torbę, w której znajdowała się gotówka wraz z dokumentami - opisuje policja. Świadek zajścia pobiegł za napastnikiem i odebrał mu wspomnianą torbę. Gdy mundurowi byli na miejscu zdarzenia, zauważyli mężczyznę, którego rysopis zgadzał się z tym podanym przez 71-latka.

- Mężczyzna trzymał w ręku siekierę, którą na widok policjantów odrzucił i podjął próbę ucieczki. Stróże prawa ruszyli za nim w pościg i zatrzymali 55-latka, który, jak się okazało, był już wcześniej zatrzymywany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu - opisują mundurowi. Napastnik był pijany, miał promil w organizmie.

- W sobotę prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa podczas rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - dodają mundurowi. Zarzut jest poważny, 55-latkowi grozi nawet dożywotnia odsiadka. Policja przy okazji dziękuję 25-latkowi z Będzina. To bohater, który nie bał się agresora i pobiegł za nim, gdy ten ukradł torbę z dokumentami. Prawdziwy zuch!

Rzucił się z nożem na policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE