PODPALENIE

Pijany nie chciał zapłacić za kurs taksówki. Później oblał auto benzyną i podpalił

Na wniosek śledczych i prokuratora, rybnicki sąd tymczasowo aresztował 29-latka. Mężczyzna kilka dni temu podpalił taksówkę, bo nie chciał zapłacić za kurs...20 złotych! Ogień z płonącego auta rozprzestrzenił się także na elewację budynku, obok którego zatrzymała się taksówka. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nawet 8 lat więzienia grozi rybniczaninowi, który oblał benzyną taksówkę, a następnie ją podpalił. Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 lipca o godzinie 6 rano. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Morcinka, mężczyzna oblał taksówkę benzyną i podpalił.

- Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali płonący samochód oraz elewację budynku, obok którego stał samochód. Mężczyźni, którzy podróżowali taksówką, uciekli - informuje w komunikacie prasowym st. asp. Bogusława Kobeszko, rzeczniczka rybnickiej policji.

Rybnik. Szok! Podpalił taksówkę, bo był niezadowolony z kursu?!

Mężczyzna został zatrzymany po krótkim pościgu. Jak się okazało, taksówkrz przewoził klientów ze stacji benzynowej przy ulicy Niepodległości. Po wykonanym kursie, wyraźnie podchmielony 29-letni pasażer odmówił zapłaty za usługę. Chodziło o 20 złotych...!

Następnie zaczął oblewać pojazd benzyną, którą miał w kanistrze i podpalił samochód. Podczas zatrzymania mieszkaniec Rybnika był agresywny i pobudzony, więc została mu pobrana krew do badań. Jak sam oświadczył, wcześniej zażywał środki odurzające.

Czytaj również: Huknął w witrynę sklepu w Radzionkowie. Pani Karina w szoku: "To było kilka sekund i auto by we mnie wjechało"!

Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcy zarzut spowodowania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów. Sąd zdecydował umieścić sprawcę w tymczasowym areszcie na 3 miesiące.

Express Biedrzyckiej: Gen. Waldemar Skrzypczak: Rosjanie są w kryzysie. To nie przerwa operacyjna
Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany