Beskidy: Wypadek w Jaskini Malinowskiej. Połamał obie ręce, z jego głowy trysnęła krew

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/JerzyGorecki Beskidy: Wypadek w Jaskini Malinowskiej. Połamał obie ręce, z jego głowy trysnęła krew

Poślizgnął się i runął

Beskidy: Wypadek w Jaskini Malinowskiej. Połamał obie ręce, z jego głowy trysnęła krew

2022-07-29 6:16

Poślizgnął się i runął na skały w Jaskini Malinowskiej. Dramatyczny wypadek w Beskidach. 63-letni turysta złamał obie ręce. Był praktycznie bezsilny… Z jego głowy po wypadku sączyła się obficie krew. Życie uratowali mu GOPR-owcy. Ewakuowali go na powierzchnię, a później karetki zabrały go do szpitala.

Mężczyzna poślizgnął się na drabince i runął na skały! Poważany wypadek w górach. Na pomoc ruszyli ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

63-letni turysta doznał w czwartek (28.07) poważnego urazu głowy i złamania obu rąk w wypadku w Jaskini Malinowskiej w Beskidach. Mężczyzna trafił do szpitala – poinformowali ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, którzy wydobyli turystę.

Do wypadku doszło w czwartkowe południe. Sygnał o nim do Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku dotarł o godz. 11.40. 63-latek pośliznął się na drabince i upadł. Doznał urazu głowy. Rana bardzo mocno krwawiła. Złamał też obie ręce – relacjonują ratownicy.

Z pomocą wyruszyli najpierw dwaj GOPR-owcy, a następnie zespół ratowników karetką górską, wyposażoną w sprzęt ewakuacyjny.

Mężczyzna w noszach jaskiniowych został przetransportowany na powierzchnię, a następnie ewakuowany karetką górską na Przełęcz Salmopolską, skąd do szpitala zabrał go ambulans – relacjonują ratownicy z GOPR-u.

Akcja zakończyła się późnym popołudniem.

Góry – zwłaszcza w okresie wakacyjnym i letnim – kuszą swoim pięknem, kształtem, widokami. Służby ratunkowe przypominają jednak, by podczas okrywania uroków natury, zwłaszcza w górach, respektować wszystkie zasady bezpieczeństwa i robić, co tylko możliwe, by zapewnić zdrowie i spokojny powrót ze szlaku sobie i innym.

Sonda
Mieliście kiedyś wypadek w górach?
Śledztwo po tragedii. Dziewczynka wypadła z okna. Zginęła na miejscu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany