Pijany skopał drzwi... do zakładu pogrzebowego. Był w grobowym nastroju?

i

Autor: Policja Śląska - Dąbrowa Górnicza

GROZA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Pijany skopał drzwi... do zakładu pogrzebowego. Był w grobowym nastroju?

2023-11-15 13:41

Te dantejskie sceny rozegrały się w piątek w nocy, 10 listopada. W Dąbrowie Górniczej policjanci zatrzymali 37-letniego Ukraińca, który pijany... skopał drzwi wejściowe do jednego z zakładów pogrzebowych. Sprawca został schwytany dzięki szybkiej reakcji policjantów - niestety nie wiadomo, dlaczego drzwi do domu pogrzebowego wzbudziły w 37-latku tak wiele agresji. Za napad szału grozi mu natomiast nawet 5 lat za kratkami.

Był pijany, skopał drzwi wejściowe do zakładu pogrzebowego

Zgłoszenie dotyczące aktu wandalizmu wpłynęło około godziny 2:00 nad ranem, kiedy to kamery monitoringu uchwyciły podejrzane zachowanie mężczyzny przy wejściu do zakładu pogrzebowego w Dąbrowie Górniczej. Pijany 37-latek stał przed drzwiami wejściowymi do pogrzebowego domu i... agresywnie w nie kopał. O tym niecodziennym incydencie poinformował policjantów właściciel firmy. Mundurowi szybko zjawili się na miejscu i zatrzymali agresora, którym okazał się 37-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był pijany - wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Zabezpieczone nagrania monitoringu jednoznacznie potwierdziły działania sprawcy, który agresywnie kopiąc w drzwi, wyrządził szkody. 

Policja o zatrzymaniu agresywnego 37-latka z Ukrainy

- 37-latek ukraińskiego pochodzenia, który był pod wpływem alkoholu - badanie wskazało przeszło 2 promile - został przewieziony na komendę celem wyjaśnienia sprawy. Śledczy prowadzący dochodzenie będą analizować motywy jego działania oraz przedstawią mu zarzuty. Mężczyzna wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu do 5 lat za kratkami. Incydent ten stanowi przypomnienie o konieczności ścisłej współpracy społeczności lokalnej z organami ścigania, aby utrzymać bezpieczeństwo publiczne. Tego rodzaju zachowania są nie do zaakceptowania i zostaną ścigane z całą surowością prawa - przekazała Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej. 

Groza na Nowym Świecie! NAĆPANY AGRESOR skatował kobietę!

Czy wiesz, co robią Ślązacy? Weź udział w naszym quizie

Pytanie 1 z 10
Gdy Ślązak seblyko, to znaczy, że:
Nasi Partnerzy polecają