Gliwice. Pijany zaatakował siekierą kierowcę w autobusie

i

Autor: Twoje Gliwice/FB

Kryminalne

Atak na kierowcę autobusu w Gliwicach. 63-latek usłyszy co najmniej dwa zarzuty

2023-11-15 15:32

Najpierw uderzył pięścią w szybę, po czym wyciągnął siekierę i zaatakował nią kierowcę. Dramatyczne zajście miało miejsce 14 listopada w autobusie w Gliwicach, jadącym w kierunku Łabęd. 63-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Z siekierą na kierowcę autobusu miejskiego. Niebezpieczna sytuacja w Gliwicach

Takiego kursu w Gliwicach 44-letni kierowca autobusu nr 32 jadącego w kierunku Łabęd Huty się nie spodziewał.

Na ulicy Toszeckiej, blisko przystanku „Osiedle Kopernika Myśliwska", podszedł do niego pijany mężczyzna, żądając zatrzymania autobusu. Kiedy tak się nie stało uderzył pięścią w szybę, po czym wyciągnął z plecaka siekierę i narzędziem zrobił to samo. 

Jeden z pasażerów wyrzucił narzędzie. Pijanego zatrzymała policja

Kierowca zatrzymał autobus i wypuścił pasażerów. Jeden z nich jednak widząc całe zajście zabrał siekierę i wyrzucił ją w krzaki. Policja wezwana na miejsce zatrzymała 63-latka i zabezpieczyła siekierę. 

Delikwent prawdopodobnie przegapił swój przystanek. Siekierą uszkodził wyposażenie autobusu. Był już wcześniej notowany. Jak wytrzeźwieje usłyszy dwa zarzuty - kierowania gróźb karalnych i zniszczenia mienia, ale niewykluczone, że zarzutów będzie więcej - wyjaśnia podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP w Gliwicach. 

Pasażerom nic się nie stało. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany