Śmiertelne potrącenie przez pociąg w Katowicach

i

Autor: KM PSP Katowice

Położył się na torach przed nadjeżdżającym pociągiem. Tragedia w Katowicach

2022-05-09 10:42

Tragiczny wypadek w Katowicach na torach kolejowych w dzielnicy Piotrowice. W niedzielę, 8 maja, po południu pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę. Policja pod nadzorem prokuratora ustalali okoliczności tej tragedii. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło do samobójstwa.

Katowice: Śmiertelne potrącenie na torach w Piotrowicach

Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę w Katowicach. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8 maja, około godz. 16.00 w dzielnicy Piotrowice na szlaku kolejowym Mąkołowiec-Katowice. Jak ustalono, mężczyzna przechodził w miejscu niedozwolonym przez torowisko na wysokości ul. Generała Zygmunta Waltera-Jankego. Miał położyć się na torach przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Żywiec-Katowice. Katowiczanin zginął na miejscu. Miał 47 lat. Policyjne ustalenia wskazują na samobójstwo. Mundurowi prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Utrudnienia na miejscu trwały do godz. 18.00. W wyniku zdarzenia 19 pociągów osobowych zostało opóźnionych na łącznie 590 minut.

Czytaj również: Sosnowiec: Pozwolił znajomej bez prawa jazdy pojeździć volkswagenem. Wjechała w drzwi hipermarketu

Makabra na torach w Falenicy. Pociąg rozjechał mężczyznę

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE