Co za koszmar

Pod małżeństwem zarwał się balkon, spadli z 3. piętra. Kobieta zmarła na stole operacyjnym

Niestety, bardzo przykre informacje napływają ze szpitala urazowego w Sosnowcu. Nie żyje około 40-letnia kobieta, pod którą zarwał się balkon. Jej mąż jest w poważnym stanie na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Tragedia w Sosnowcu. Runęli z trzeciego piętra razem z balkonem

W poniedziałek, 4 września, około godziny 6 rano z jednego z budynków przy ul. Krzywej oderwał się balkon. Razem z balkonem najpierw na samochód, a później na chodnik runęło małżeństwo. Oboje zostali błyskawicznie przetransportowani do Centrum Urazowego w Sosnowcu.

- Stan kobiety był bardzo poważny i od razu trafiła na blok operacyjny. Lekarze robili wszystko, co w ich mocy. Niestety, mimo długiej resuscytacji kobieta zmarła na bloku operacyjnym. Stan mężczyzny lekarze określają jako poważny, ale stabilny. Ma liczne złamania, jest wydolny krążeniowo, ale musiał zostać zaintubowany - przekazał w rozmowie z Super Expressem Tomasz Świerkot, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Mężczyzna po dokładnych badaniach zostanie przetransportowany na oddział intensywnej opieki. Szpital zapewnił opiekę psychologiczną dzieciom małżeństwa.

Sąsiedzi są wstrząśnięci tragedią. - To szło po budynku, jak domino po prostu. Dopiero później sąsiadka powiedziała, że balkon razem z sąsiadami się zawalił. Nawet nie zdążyli krzyknąć - opisuje pan Sławomir (53 l.), mieszkaniec kamienicy. - Ten budynek jest w fatalnym stanie. Dach przecieka, trzeba wiadra przy burzy podkładać. Zgłaszaliśmy wielokrotnie, że trzeba remontu, ale nic to nie dało - żali się lokator.

Pod kamienicą była córka małżeństwa. Jeszcze nie wiedziała, że jej mama zmarła. - Tyle razy rodzice mówili, że jest niebezpiecznie. Musiało dojść do tragedii. Dobrze, że nie było z nimi mojego dziecka - mówiła z zapłakanymi oczyma.

Przypominamy. Strażacy ewakuowali z budynku przy ulicy Krzywej 21 osób. Nie wiadomo, czy będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Istnieje ryzyko, że cała kamienica nie będzie nadawać się do dalszego użytkowania.

Wyszli na kawę spadli z balkonem
Listen on Spreaker.