Tragedia w Sosnowcu! Balkon runął z trzeciego piętra. Dwie osoby w szpitalu, ewakuowano 21 mieszkańców budynku

i

Autor: PSP w Sosnowcu

KATASTROFA BUDOWLANA

Tragedia w Sosnowcu! Balkon runął z trzeciego piętra. Dwie osoby w szpitalu, ewakuowano 21 mieszkańców budynku

2023-09-04 9:32

Ogromna katastrofa w Sosnowcu! (woj. śląskie). W poniedziałek, 4 września, około godziny 6 rano z jednego z budynków przy ul. Krzywej oderwał się balkon. Wszystko stało się, gdy przebywały na nim dwie osoby, które w ciężkim stanie przewieziono do szpitala. Z kamienicy ewakuowano 21 mieszkańców, a na miejscu pracują technicy, którzy ocenią, czy budynek nadaje się do użytkowania.

Balkon runął na ziemię z 3. piętra. Dwie osoby w szpitalu

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło z samego rana w Sosnowcu. Nagle z kamienicy przy ul. Krzywej z 3. piętra spadł balkon, na którym przebywały dwie osoby! Obie w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy, którzy ewakuowali pozostałych mieszkańców budynku i zabezpieczyli teren. Nie wiadomo jednak, czy 21 ewakuowanych osób będzie mogło wrócić do swoich mieszkań – istnieje bowiem ryzyko, że cała kamienica nie będzie nadawać się do dalszego użytkowania.

Straż pożarna komentuje wypadek w Sosnowcu

- Uszkodzeniu uległ balkon na 3. piętrze 4-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego przy ul. Krzywej w Sosnowcu. Dwie osoby spadły z balkonu, który się zawalił, i w stanie ciężkim zostały przewiezione do szpitala. Strażacy ewakuowali z budynku 21 osób. Wszystkim zapewniono opiekę i podstawiono na miejsce autokar. Obecnie pracuje tam nadzór budowlany i ocenia, czy wyłączyć budynek z użytkowania, ponieważ istnieje zagrożenie uszkodzenia konstrukcji budynku – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, mł. bryg. Tomasz Dejnak.

Czy ewakuowani wrócą do swoich mieszkań?

Na razie nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy ewakuowanych mieszkańców kamienicy, w której doszło do zawalenia balkonu. Urząd Miejski w Sosnowcu zapewnia jednak, że wszyscy są i będą pod opieką miasta. - Budynek ma nieuregulowany status prawny. Na miejscu pracują technicy, zarządzona została ewakuacja mieszkańców, którym zapewniono opiekę psychologiczną i podstawiono autokar. Będziemy zabezpieczać bytowo tych mieszkańców – przekazał „Super Expressowi” Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Bytom - Kamienica przy ulicy Pasteura zawaliła się. Straż pożarna przeszukiwała miejsce w celu ustalenia czy w miejscu katastrofy budowlanej znajdowal