Policjanci ruszają na łowy! Kolejna akcja już w ten czwartek

2019-09-11 10:50 RS
Policja - akcja NURD
Autor: pixabay.com

Początek września jest niezwykle pracowity dla mundurowych. W sobotę i we wtorek uczestniczyli w "kaskadowych pomiarach ruchu drogowego", a już w najbliższy czwartek (12 września), kolejna akcja służb na drogach. Kogo tym razem prześwietlą funkcjonariusze?

Akcja pt. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" zostanie w przeprowadzona w całym kraju. Policjanci wezmą pod lupę odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Choć głównie funkcjonariusze zwrócą uwagę na pieszych i rowerzystów, to będą mieli oko także na pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci podają, że najbardziej zagrożoną wypadkami grupą wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego są piesi. Dlatego już po raz dziewiąty w tym roku "funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych". Policja apeluje, by kierowcy nie tylko podczas policyjnych akcji, ale na co dzień, respektowali zasady ruchu drogowego w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych, gdzie obowiązuje nakaz zachowania szczególnej ostrożności!