Popularny "Szpila" powalczy w Sosnowcu! Zapraszamy na KnockOut Boxing Night 8

2019-10-19 7:34 Artykuł sponsorowany
ARTUR SZPILKA
Autor: East News ARTUR SZPILKA

Artur Szpilka - jeden z najlepszych polskich pięściarzy ostatnich lat zawita do Sosnowca. Popularny "Szpila" wraca na ring po lipcowej klęsce z Dereckiem Chisorą. Każdy fan boksu będzie mógł go zobaczyć podczas Gali KnockOut Boxing Night 8, która odbędzie się w hali przy ul. Żeromskiego.

Gala KnockOut Boxing Night 8 odbędzie się w sobotę 26 października w hali przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Wydarzeniem wieczoru z pewnością będzie walka Artura Szpilki z Włochem Fabio Tuiachem.

Popularny "Szpila" (22-4, 15 KO) to wielka postać świata boksu i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W Sosnowcu wróci na ring po przegranej w lipcu walce z Derekiem Chisorą, chcąc wrócić na zwycięską ścieżkę. Przeciwnikiem polskiego pięściarza będzie Włoch – Fabio Tuiach (29-6, 16 KO) – doświadczony pięściarz, który zapowiada ofensywę od pierwszych sekund walki.

Plakat sosnowieckiej gali bosku
Autor: materiały prasowe

Co jeszcze ciekawego czeka na fanów bosku 26 października w Sosnowcu? Prócz starcia Szpilka vs Tuiach w karcie walki kilka ciekawych pojedynków, w tym dwa arcyciekawe zestawienia. W stolicy Zagłębia Dąbrowskiego dojdzie do rewanżowego pojedynku dwóch najlepszych polskich zawodników dywizji półciężkiej. Niepokonany na zawodowym ringu pięściarz Paweł Stępień (12-0-1, 11 KO) zmierzy się z Markiem Matyją (16-1-2, 7 KO). W lipcu 2019, w Rzeszowie, sędziowie orzekli remis. Pas Mistrza Polski wagi półciężkiej będzie ponownie stawką tego 10-rundowego pojedynku, który będzie drugą walką wieczoru sosnowieckiej gali KnockOut Boxing Night 8.

Publiczności zgromadzonej w legendarnej hali przy Żeromskiego zaprezentuje się również Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO). Ten zawodnik jest określany mianem największego talentu na polskim rynku bokserskim. Czerkaszyna czeka arcytrudny pojedynek w wadze średniej. Jego przeciwnikiem będzie bardzo wymagający Guido Nicolas Pitto (26-6-2, 8 KO) z Argentyny, który chce „zerwać skalp” z głowy Czerkaszyna. Wkrótce dowiemy się również więcej na temat trzech kolejnych walk w zawodowym boksie, jakie zobaczą na własne oczy fani pięściarstwa w Sosnowcu. Organizatorzy zapowiadają najwyższy poziom sportowy i organizacyjny oraz kilka niespodzianek dla fanek i fanów. 

KnockOut Boxing Night 8 to również szansa dla pięściarzy zagłębiowskich klubów bokserskich, zatem w tę sobotnią noc najbardziej utytułowani bokserzy olimpijscy dostaną szansę na występ.

Dlatego 26 października zdecydowanie warto odwiedzić sosnowiecką halę przy Żeromskiego. Przygotujcie się na grzmoty!