Stężenie metanu utrudnia pracę ratowników w Zofiówce. Poruszyliśmy się niespełna 20 metrów do przodu

i

Autor: PAP/Zbigniew Meissner Stężenie metanu utrudnia pracę ratowników w Zofiówce. "Poruszyliśmy się niespełna 20 metrów do przodu"

Wysokie stężenie metanu utrudnia pracę ratowników w Zofiówce. "Poruszyliśmy się niespełna 20 metrów do przodu"

Wysokie stężenie metanu w kopalni Zofiówka, mocno utrudnia pracę ratownikom górniczym. - Jesteśmy praktycznie w tym samym miejscu, co wczoraj około północny. Poruszyliśmy się niespełna 20 metrów do przodu - powiedział w niedzielę, 24 kwietnia, Marcin Gołębiowski, dyrektor ds. pracy w kopalni Zofiówka, podczas konferencji prasowej. W nocy ratownicy wytransportowali ciało jednego z czterech górników. Lekarz stwierdził jego zgon. Ratownicy nie mają kontaktu z sześcioma górnikami, a trzech nie daje oznak życia.

Stężenie metanu utrudnia pracę ratowników w Zofiówce. "Poruszyliśmy się niespełna 20 metrów do przodu"

W nocy z soboty na niedzielę ( z 23 na 24 kwietnia) ratownicy wytransportowali ciało jednego z czterech odnalezionych górników po wstrząsie w Zofiówce. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

- Stężenie metanu jest wysokie i to w znaczny sposób utrudnia prowadzenie akcji. Zastępy muszą tam przebywać rotacyjnie, przez krótki okres czasu, i odbudowywać lutniociąg, aby dostarczać tam świeże powietrze, przewietrzyć to wyrobisko i móc iść dalej na ratunek - poinformował Marcin Gołębiowski, dyrektor do spraw pracy w kopalni Zofiówka, podczas porannej konferencji.

Czytaj także: Pierwsza ofiara wstrząsu w Zofiówce. Ratownicy nie mają kontaktu z pozostałymi górnikami

- Atmosfera, która panuje w miejscu zdarzenia, jest niekorzystna dla pracowników, stąd też nieduży postęp, jeśli idzie o przemieszczanie się w głąb wyrobiska, jesteśmy praktycznie w tym samym miejscu, co wczoraj około północny. Poruszyliśmy się niespełna 20 metrów do przodu - dodaje Gołębiowski.

Pod ziemią w kopalni Zofiówka jest wciąż 9 górników. Trzech nie daje oznak życia, z pozostałymi sześcioma ratownicy nie mają kontaktu.

Wspomnienie o Kamilu Liszok
Sonda
Czy kopalnie na Śląsku powinny być zamykane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany