Wstrząs na Śląsku w kopalni Bielszowice

i

Autor: PIOTR BŁAWICKI/SUPER EXPRESS, MICHAŁ SZALAST/SUPER EXPRESS Wstrząs na Śląsku w kopalni Bielszowice

Poszukiwany górnik nie żyje. "Lekarz stwierdził zgon"

Nie żyje 42-letni górnik, którego od soboty poszukiwali ratownicy górniczy w kopalni w Bielszowicach. Ratownicy wytransportowali na powierzchnię poszkodowanego górnika. - O godzinie 12:15, przebywający na dole lekarz stwierdził zgon- poinformował Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.

Akcja ratunkowa w kopalni w Bielszowicach zakończona

Około godziny 12 ratownicy górniczy dotarli do poszkodowanego górnika i rozpoczęli transport ze strefy zagrożenia.

- O godzinie 12.15 przebywający na dole lekarz, stwierdził zgon. O godzinie 14 górnik został przetransportowany na powierzchnię - poinformował Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.

W poniedziałek do poszkodowanego górnika, dotarł ratownik, który przekazał informację, że mężczyzna nie daje oznak życia. Ratownicy przez niemal dobę drążyli podkop pod przenośnikiem taśmowym, by dotrzeć do poszkodowanego górnika. Nie można było go przetransportować na powierzchnię drogą, którą dotarł do niego ratownik. Było tam zbyt wąsko. Dlatego zdecydowano się wykonanie podkopu. 

42-letni górnik pracował w kopalni Bielszowice od 2007 roku, od 2017 jako spawacz. Mężczyzna miał żonę, osierocił dwoje dzieci.

Wstrząs w kopalni Bielszowice. Akcja ratunkowa trwała od 4 grudnia

Akcja ratunkowa w kopalni Bielszowice trwała cztery doby. Pod zwałem uwięzionych było dwóch górników. Do jednego udało się dotrzeć po koło 15 godzinach. 31-letni mężczyzny w dobrym stanie trafił do szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Mężczyzna miał ranę szarpaną nogi i pęknięcie kości szczękowej. Górnik przeszedł zabieg oczyszczania rany. Widział się z rodziną i jest pod stałą opieką psychologa. Jeszcze w tym tygodniu ma opuścić szpital.

Wypadek w kopani Bielszowice
Sonda
Czy masz w rodzinie górnika?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają