Maszyna spłonęła doszczętnie

Pożar na terenie Euroterminalu w Sławkowie. Zapałia się kruszarka do węgla

Doszczętnie spłonęła kruszarka do węgla na terenie Euroterminalu w Sławkowie. Ogień pojawił się w późnych godzinach wieczornych 29 listopada. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej.

Pożar na terenie Euroterminalu Sławków. Zapaliła się kruszarka do węgla

Doszczętnie spłonęła maszyna do kruszenia węgla na terenie Euroterminalu Sławków. Do pożaru doszło późnym wieczorem w środę, 29 listopada. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Będzinie zadysponowało OSP Sławków do pożaru sortownika w Euroterminalu Sławków.

Gdy strażacy dojechali na miejsce, pożar był już bardzo rozwinięty.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na płonące urządzenie, a także zbudowaniu zasilania pomiędzy wozami pożarniczymi oraz zbudowaniu linii zasilającej z hydrantu naziemnego - informują strażacy ze Sławkowa.

Po opanowaniu pożaru strażacy zabezpieczyli oraz przelali wodą pogorzelisko. Na miejscu w akcji brali udział OSP Sławków, JRG Dąbrowa Górnicza, JRG Będzin oraz policja.

- Doszło do pożaru taśmy do przesiewacza węglowego na terenie dzierżawionym przez LS Poland. W wyniku zdarzenia żaden pracownik firm LS Poland i Euroterminal Sławków nie został poszkodowany i nie doszło do skażenia środowiska. Straty materialne spowodowane przez pożar są niewielkie - tłumaczy Patrycja Nowak, rzecznika Euroterminalu Sławków.

Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?
Wielki pożar hali magazynowej przy Bystrzyckiej.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają