Arkadiusz Chęciński

i

Autor: PHOTO ART SERVICE

Afera

Prezydent Sosnowca ma dość orgii. Zrywa z diecezją

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca zawiesił współpracę z Diecezją Sosnowiecką po ujawnionej orgii księży w Dąbrowie Górniczej. Znamy pierwsze konsekwencje decyzji prezydenta.

Seks afera z udziałem księży i męskiej prostytutki stała się słynna daleko poza Dąbrową Górniczą, w której miała miejsce. W niekorzystnym świetle ukazywana jest nie tylko parafia Najświętszej Marii Panny Anielskiej, księża, ale także Diecezja Sosnowiecka.

Nic dziwnego, że prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński stanowczo zażądał jasnego stanowiska diecezji i odcięcia się od tych bulwersujących spraw i oficjalnie zawiesił współpracę miasta z diecezją. Znamy szczegóły tej decyzji i konsekwencje w najbliższym czasie. Skutki widoczne będą już wkrótce.

Orgia księży w Dąbrowie Górniczej

Księża wynajęli męską prostytutkę i wspólnie zażyli środki na potencję. W czasie orgii jedna z osób źle się poczuła i straciła przytomność. Gdy na miejsce przyjechali wezwani ratownicy medyczni, nie chciano ich wpuścić do mieszkania, więc o asystę poproszono policję, bo istniało niebezpieczeństwo zgonu nieprzytomnego człowieka.

Bp Grzegorz Kaszak na wieść o orgii księży, ich zachowaniu po wezwaniu pogotowia ratunkowego oraz interwencji policji napisał dwa listy: do księży i diecezjan. 

"Dlatego bardzo proszę Was, abyście modlili się i wspierali, jak tylko możecie obolałych i zawstydzonych księży, a także wszystkich tych, którzy nie zrobili nic złego, a bardzo cierpią i jest im bardzo trudno. Myślę tutaj w sposób szczególny o siostrach zakonnych i katechetach" - napisał do wiernych bp Grzegorz Kaszak.

Prezydent Chęciński zawiesza współpracę z diecezją

Właśnie słowa o "obolałych księżach" najbardziej dotknęły prezydenta Sosnowca. Arkadiusz Chęciński napisał oświadczenie. Pisze w nim: "Czas najwyższy zabrać głos jako prezydent Sosnowca w obronie dobrego imienia mieszkanek i mieszkańców Sosnowca. Nie uciekam od dobrej współpracy z sosnowieckim kościołem w przyszłości, jednak po kuriozalnym oświadczeniu diecezji, gdzie jako wierni jesteśmy proszeni o wstawienie się za obolałymi księżmi, oczekuję jasnego stanowiska diecezji i odcięcia się od tych bulwersujących spraw. To nie jest wewnętrzna sprawa Diecezji Sosnowieckiej. To jest sprawa nas wszystkich."

"Nie jest tajemnicą, że Kościół Rzymskokatolicki jest stałym elementem życia Sosnowca i regularnie z nim współpracujemy. Chcielibyśmy robić to dalej. Natomiast z uwagi na ostatnie doniesienia z diecezji negatywnie wpływające na opinie o mieście, oburzenie mieszkańców Zagłębia i brak wyraźnego odcięcia się od tych spraw zmusza mnie do podjęcia przykrej decyzji o zawieszeniu współpracy miasta z Diecezją Sosnowiecką do czasu podjęcia realnych działań naprawczych" - oświadczył prezydent Arkadiusz Chęciński.

Seksafera księży w Dąbrowie Górniczej

Zobacz najlepsze memy

Seksafera: Sosnowiec bez współpracy z diecezją sosnowiecką

Prezydent Sosnowca jasno stwierdził, że nie widzi dalszej możliwości współpracy z diecezją sosnowiecką. O jaką współpracę chodzi? Przede wszystkim o zawieszenie wszelkich oficjalnych uroczystości, na których wspólnie pojawiali się Arkadiusz Chęciński i bp Grzegorz Kaszak. Dotyczy to jubileuszy, rocznic i wspólnego świętowania. Chociaż prezydent nie ma możliwości zakazania radnym i urzędnikom udziału w uroczystościach, to wiadomo, że nie będzie się na nich pojawiać oficjalna delegacja z Urzędu Miasta.

Do niedawna uroczystości współorganizowane przez samorząd Sosnowca i diecezję sosnowiecką były normą. Wszystko wskazuje, że w tym roku jednocześnie nie zobaczymy prezydenta Chęcińskiego i biskupa Kaszaka np. na obchodach Odzyskania Niepodległości 11 listopada, na spotkaniu opłatkowym, dorocznym rodzinnym kolędowaniu i wszelkich koncertach oraz galach i wigilii dla samotnych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany