Prezydent szokuje! Mówił ze sceny o segregacji sanitarnej i odbieraniu wolności

2021-09-27 9:37
Prezydent szokuje! Mówił ze sceny o segregacji sanitarnej i odbieraniu wolności
Autor: Facebook; Rafał Piech Prezydent szokuje! Mówił ze sceny o segregacji sanitarnej i odbieraniu wolności

Prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech, pojawił się na inauguracji ruchu Polska Jest Jedna, którego członkowie uchodzą za antyszczepionkowców. Podczas wydarzenia Piech szokował stwierdzeniami o segregacji sanitarnej w kontekście szczepień przeciwko COVID-19. Mówił też o odbieraniu wolności i praw.

W niedzielę, 26 września, odbyła się inauguracja ruchu Polska Jest Jedna, w której wziął udział między innymi prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech, czym chwalił się na swoim Facebooku. Jak się okazuje, prezydent podczas tego wydarzenia szokował swoim wystąpieniem. Mówił ze sceny o segregacji sanitarnej w kontekście szczepień przeciwko COVID-19, grzmiał również o odbieraniu wolności i praw. "Obserwując ostatnie kilkanaście miesięcy widzimy, jak małymi krokami - ale skutecznie - odbierana jest nasza wolność, jak odbierane są nasze prawa", stwierdził Rafał Piech, cytowany przez "Fakt". Prezydent Siemianowic Śląskich twierdzi, że nie jest antyszczepionkowcem, choć takie miano nadało mu już wiele osób. Boi się jednak "przyjąć ten preparat". 

Podczas inauguracji ruchu ogłoszono również, że w całej Polsce będą organizowane marsze przeciwko "segregacji sanitarnej". Co ciekawe, jak podaje "Fakt", w gminie Siemianowice Śląskie zaszczepionych jest 55 proc. ludności, z czego najliczniejszą grupę stanowią seniorzy.

Sonda
Co myślisz o zachowaniu prezydenta Siemianowic Śląskich, Rafała Piecha?
Koronawirus może uszkodzić słuch nieodwracalnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE