QUIZ geograficzny. Góry na świecie. Od 10. pytania zaczynają się Himalaje trudności!

2020-12-03 6:00
Góry na świecie. Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie
Autor: pixabay.com Góry na świecie. Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie

Jesteś wielbiciele gór? Ten quiz jest dla Ciebie! Sprawdź swoją wiedzę na tema gór, nie tylko tych polskich, ale również tych najsłynniejszych na świecie. Potrafisz określić wysokość najwyższych szczytów? Wiesz, gdzie znajdują się dane łańcuchy górskie? A może niektóre ze szczytów znasz z literatury? Ten quiz jest dla Ciebie!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Sprawdźcie się także w innych quizach:

Szturm na polskie góry. Ogromne kolejki na szlakach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE