Rano wyszedł z więzienia, a już wieczorem wrócił za kratki. 35-latek z Cieszyna nie nacieszył się wolnością

i

Autor: Policja Śląska Rano wyszedł z więzienia, a już wieczorem wrócił za kratki. 35-latek z Cieszyna nie nacieszył się wolnością

Co przeskrobał?

Rano wyszedł z więzienia, a już wieczorem wrócił za kratki. 35-latek z Cieszyna nie nacieszył się wolnością

2022-10-14 17:34

35-letni mężczyzna, który opuścił więzienne mury, długo nie nacieszył się wolnością. Jeszcze tego samego dnia, dosłownie po kilku godzinach od odzyskania wolności, wrócił za kratki. 35-latek narozrabiał do tego stopnia, że może spędzić w więzieniu kolejne kilka lat.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 10 października. Policjanci z Cieszyna zatrzymali mężczyznę, który zakłócał porządek publiczny.

- Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie - informuje st. asp. Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej komendy. - Policjanci, dzięki przekazanemu im rysopisowi, szybko namierzyli awanturnika. 35-latek wypierał się swojego zachowania. Oświadczył, że właśnie wyszedł z więzienia i ma zamiar wrócić do domu.

Okazało się również, że ma przy sobie sprzęt elektroniczny, który może pochodzić z kradzieży. Podczas legitymowania, mundurowi zwrócili uwagę na bagaż 35-latka. Był w nim nowy prostownik do akumulatorów, miernik cyfrowy i detektor wielofunkcyjny.

- Gdy padło pytanie, w jaki sposób wszedł w posiadanie tych rzeczy, nie bardzo potrafił wytłumaczyć – dodaje st. asp. Krzysztof Pawlik.

Policjanci rozpoznali sprzęt, który jest dostępny w sprzedaży w jednym ze sklepów sieciowych. Wspólnie z 35-latkiem udali się na miejsce, gdzie pracownicy sprawdzili towar i potwierdzili, że faktycznie został im skradziony. Przedmioty o wartości 565 złotych wróciły na półkę.

35-latek został zatrzymany. Kolejną noc spędził w policyjnym areszcie. Za kratki może wrócić jednak na dłużej. Za zarzucane mu czyny, grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Złodziej zaatakował na toruńskiej starówce. Rozpoznajesz go?