Rekompensaty za deputat węglowy nie dla wszystkich! Kto nie dostanie 10 tys. zł?

i

Autor: www.pixabay.com Rekompensaty za deputat węglowy nie dla wszystkich! Kto nie dostanie 10 tys. zł?

Rekompensaty za deputat węglowy nie dla wszystkich! Kto nie dostanie 10 tys. zł?

2018-01-04 10:18

Pojawia się coraz więcej głosów świadczących o tym, że osoby, które złożyły wszystkie niezbędne dokumenty nie otrzymały jeszcze rekompensaty z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Jak się okazuje, nie wszyscy pieniądze dostaną - niektórzy z nich nie są uprawnieni do ich otrzymania.

Dlaczego niektórzy wciąż nie dostali pieniędzy? – Trwa proces weryfikowania osób uprawnionych do rekompensaty z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Spośród 38 tysięcy osób, których wnioski są weryfikowane ok. 20 tys. osób nie figuruje w żadnej z baz danych spółek węglowych z czego można wysnuć wniosek, że większość z nich nie ma prawa do rekompensaty, gdyż nie spełnia wymagań określonych przez ustawodawcę. Najczęściej okazuje się, że byli zatrudnieni u pracodawcy innego niż wyszczególnieni w Ustawie. – tłumaczy Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Mężczyzna zaatakował kobietę, ciągnął w kierunku torowiska! Mieszkańcy ostrzegają się przed niebezpieczeństwem

Jak dopowiada dalej Witold Jajszczok, pozostałe 18 tysięcy wniosków wymagają uzupełnienia i aktualizacji danych. Osoby, które wypełniły dokumenty niepoprawnie, z pominięciem pewnych informacji, są o tym informowane przez pracowników SRK. Ich wnioski są teraz rozpatrywane w pierwszej kolejności.

Jak informuje biuro prasowe Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A., pieniądze otrzymało już 150 tysięcy osób do tego uprawnionych. 10 tysięcy złotych trafiło do nich jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W punktach SRK złożono aż 188 tysięcy wniosków. 

Zobacz też: Rejestr przestępców seksualnych jest już dostępny w sieci. Wśród nich m.in. Ślązacy [SPIS OSÓB, WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]