Piłka nożna

Autor: pixabay.com/StockSnap Piłka nożna

Remontada w Sosnowcu! Legia pokonała Zagłębie (3:2), kibice urządzili sobie Sylwestra na trybunach! [WIDEO]

2018-12-21 10:01

Z nieba do piekła - taką drogę przeszli piłkarze Zagłębia Sosnowiec w meczu 20. kolejki Ekstraklasy z Legią Warszawa. Gospodarze prowadzili z Mistrzem Polski 2:1, ale trafienia Hlouska i Kulenovicia przesądziły o zwycięstwie gości.

Zagłębie prowadziło po ośmiu minutach. Piotr Polczak odnalazł się w polu karnym przy stałym fragmencie gry i głową skierował piłkę do siatki. Legia wyrównała dopiero tuż po przerwie. Tym razem skutecznością pod polem karnym rywali wykazał się Remy. Obrońca gości pokonał Dawida Kudłę wykorzystując świetną centrę z rzutu wolnego autorstwa Andre Martinsa.

Sosnowiczanie nie dali za wygraną. Już chwilę później prowadzili 2:1. Błąd popełnił Carlitos, który pokonał własnego golkipera. Końcówka należała już jednak go gości z Warszawy. W ciągu czterech minut Legia wróciła do gry. Najpierw wyrównał Adam Hlousek, a w 88. minucie Sandro Kulenović wykorzystał wrzutkę Kucharczyka z prawego skrzydła i strzałem głową zapewnił stołecznym trzy punkty.

Tym samym Legia wyprzedziła w tabeli Lechię, choć biało-zieloni mają tyle samo (39) punktów na koncie. Gdańszczanie zagrają swój mecz w sobotę na własnym obiekcie. Ich rywalem będzie Górnik Zabrze. Tymczasem Zagłębie przezimuje na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 12 punktów po 20 spotkaniach. Kibice z Sosnowca może nie mają powodów do radości, jednak na trybunach w trakcie meczu urządzili sobie prawdziwą fetę. W końcu czwartkowe starcie było meczem przyjaźni dla fanów obu klubów.