Rzucił się na policjantów z siekierą w trakcie interwencji. W domu było niemowlę. Padł strzał ostrzegawczy

i

Autor: Pexel/ Pixabay Rzucił się na policjantów z siekierą w trakcie interwencji. W domu było niemowlę. Padł strzał ostrzegawczy

Szok!

Rzucił się na policjantów z siekierą w trakcie interwencji. W domu było niemowlę. Padł strzał ostrzegawczy

Pracownicy socjalni interweniowali w jednym z mieszkań w Sosnowcu. Dwumiesięczne dziecko znajdowało się pod "opieką" pijanych rodziców. Na miejsce wezwano także policję. To wtedy rozegrały się szokujące sceny. Ojciec chłopca rzucił się z siekierą na policjantów. Sprawę bada prokuratura.

Pracownicy socjalni interweniowali w Sosnowcu. Na miejsce wezwano policję

4 lipca podczas interwencji na jednym z sosnowieckich osiedli doszło do szokujących scen. Pracownicy MOPS-u poprosili o pomoc policję. W mieszkaniu w którym były prowadzone czynności pijani rodzice "opiekowali" się dwumiesięcznym chłopczykiem. Gdy ojciec chłopca spostrzegł nadjeżdżający patrol uciekł przez okno z mieszkania i ukrył się w pobliskich krzakach.

Gdy mężczyznę dostrzegli policjanci, 54-latek rzucił się na nich z siekierą. Jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy w powietrze.

Jak się okazało rodzice dziecka mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dzieckiem zaopiekowali się pracownicy MOPS-u, a sprawę bada prokuratura.

- Trwają czynności w tej sprawie. Zostanie wszczęte śledztwo i będzie ono prowadzone dwutorowo - przekazał prokurator Damian Kabała zastępca prokuratora rejonowego w Prokuraturze Rejonowej Sosnowiec-Południe.

- Postępowanie będzie dotyczyć czynnej napaści na funkcjonariuszy policji, a także bezpośredniego narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przez osobę na której ciąży obowiązek opieki - dodaje prokurator.

Rodzice dziecka mają zostać doprowadzeni do prokuratury w czwartek, 6 lipca. Niewykluczone, że również dzisiaj usłyszą zarzuty w tej sprawie.

Sonda
Pracowałaś jako opiekunka do dzieci?
Marsz dzieci przeciw przemocy