Skandal w Rybniku. Policjantka: "Dostałam rozkaz zrobienia loda". Komenda odpowiada na zarzuty o molestowanie!

2021-05-05 11:15 Bartosz Wojsa
Skandal w Rybniku. Policjantka: Dostałam rozkaz zrobienia loda. Komenda odpowiada na zarzuty o molestowanie!
Autor: Policja.pl / Zdjęcie ilustracyjne Skandal w Rybniku. Policjantka: "Dostałam rozkaz zrobienia loda". Komenda odpowiada na zarzuty o molestowanie!

W programie "Superwizjer" emitowanym na antenie telewizji TVN przedstawiono historię policjantki, która miała być mobbingowana i molestowana przez swojego przełożonego. Katarzyna Śmietana twierdziła, że mężczyzna dopuszczał się tych czynów wobec podległych mu funkcjonariuszek. Po skandalu, jaki wywołał reportaż telewizyjny, stanowisko zajęła Komenda Miejska Policji w Rybniku. "Całkowicie jednostronnie przedstawiono sytuacje", stwierdzono. Jak policjanci odpowiadają na zarzuty? Znamy pełną treść opublikowanego komunikatu.

Spis treści

  1. Skandal w Rybniku. Policjantka: "Dostałam rozkaz zrobienia loda"
  2. Komenda Miejska Policji w Rybniku odpowiada na zarzuty o mobbing i molestowanie
  3. Policja w Rybniku odpiera ataki: "Były badania atmosfery pracy"

Skandal w Rybniku. Policjantka: "Dostałam rozkaz zrobienia loda"

W programie "Superwizjer" emitowanym na antenie TVN przedstawiono historię policjantki Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, która miała być mobbingowana i molestowania. Katarzyna Śmietana twierdzi, że jej przełożony dopuszczał się tych czynów wobec podległych mu funkcjonariuszek. Zdaniem kobiety, wszystko zaczęło się w momencie, gdy nie chciała się ona umówić z Marcinem S. kilka lat temu, kiedy ten był jeszcze jej kolegą z zespołu. "Wprost mu powiedziałam, że między nami nic nie będzie, jego stosunek zmienił się do mnie o 180 stopni. Poczuł się urażony, dotknięty, odepchnięty. Potem zaczęły się już problemy", mówiła. Na kobietę szukano nawet haków, by wyrzucić ją z pracy. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj: Rybnik. Policjantki molestowane i mobbingowane przez przełożonego? Miał proponować seks oralny.

Komenda Miejska Policji w Rybniku odpowiada na zarzuty o mobbing i molestowanie

Do sprawy postanowiła odnieść się Komenda Miejska Policji w Rybniku. "W jednej ze stacji telewizyjnych całkowicie jednostronnie przedstawiono sytuacje mające odnosić się do mobbingu i molestowania funkcjonariuszek Policji. Sprawy te opisane zostały w reportażu jako zdarzenia pewne, niemal osądzone i potwierdzone, a do tego wypowiedzi funkcjonariuszek przedstawiane naprzemiennie sugerują, że mobbing, molestowanie czy poniżanie kobiet w służbach mundurowych to norma", czytamy na stronie internetowej. "Historie funkcjonariuszek przedstawione w reportażu są nadal w zainteresowaniu przełożonych, były też wielokrotnie sprawdzane w ramach procedur wewnętrznych oraz przez instytucje niezależne, między innymi prokuraturę. Chociaż autorowi reportażu najwidoczniej zależało na wywarciu u widza wrażenia pewności co do stawianych przez funkcjonariuszki zarzutów, zabrakło wyraźnie podkreślonej informacji, że w opisywanych sprawach zostały wdrożone wszelkie możliwe narzędzia sprawdzające i dotychczas nie potwierdzono zarzutów molestowania czy mobbingu", napisano w oświadczeniu. 

Policja w Rybniku odpiera ataki: "Były badania atmosfery pracy"

Dalej czytamy: "Dla wyjaśnienia sprawy prowadzone były badania atmosfery pracy, wdrożone zostały procedury mające na celu sprawdzenie, czy dochodziło do zachowań cechujących się mobbingiem czy molestowaniem i w końcu zbadanie podniesionych zarzutów procesowo, w ramach czynności prowadzonych przez prokuratury". Komenda Miejska Policji w Rybniku, odpierają ataki, pisze także, że "na chwilę obecną tak szeroko i wszechstronnie prowadzone czynności nie potwierdziły tez zawartych w reportażu, a bez wyraźnego wskazania dotychczasowych ustaleń prokuratury i komórek kontrolnych staje się on materiałem jednostronnym i zmanipulowanym, przygotowanym tylko po to, aby uzyskać jak największą oglądalność". Sprawa jest wciąż w toku. 

Marihuana warta 4,5 mln złotych przemycona w transporcie kalafiorów!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE