Policja publikuje nagrania kierowców

i

Autor: Policja Chorzów

SKANDALICZNE zachowania kierowców na drogach. Policja publikuje film [WIDEO]

2019-09-19 10:41

Policjanci utworzyli skrzynkę, gdzie kierowcy wysyłają swoje nagrania z niebezpiecznymi zdarzeniami drogowymi. Każdy może podesłać je na adres stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl, ale z pewnością nie każdy chciałby zostać na nich uwieczniony. Śląska Policja zaprezentowała wideo, gdzie widać jak na dłoni agresywne i ostentacyjne zachowania niektórych uczestników ruchu drogowego.

Umyślne zajeżdżanie drogi, wyprzedzanie "na trzeciego", lekceważenie pieszych - to tylko niektóre sytuacje na drogach, jakie uwiecznili kamerą kierowcy. Na bazie wysłanych przez nich filmów policjanci ustalają sprawców zdarzenia i ich dyscyplinują. Nic dziwnego, skoro zdrowy rozsądek zawodzi, a tylko odpowiednia kara może może w jakiś sposób utemperować pirata drogowego.

Policja ostrzega, że kary za naganne zachowania na drogach są bardzo surowe. Przewinienia, takie jak "poruszanie się pojazdem dwoma pasami jezdni jednocześnie, zmiana pasa jezdni bez sygnalizowania kierunkowskazem, nieuzasadnione hamowanie lub jazda z prędkością utrudniająca korzystanie z drogi innym kierowcom" mogą kosztować kierowców nawet 5 tysięcy złotych oraz utratę prawa jazdy na 3 lata. Poniżej przykłady skandalicznych zachowań, które są ścigane przez policjantów.