Śląsk: Pasażerowie autobusu w niebezpieczeństwie. Ulicami woził ich pijany kierowca!

2021-06-24 15:01
Śląsk: Pasażerowie autobusu w niebezpieczeństwie. Ulicami woził ich pijany kierowca!
Autor: Policja Śląska Śląsk: Pasażerowie autobusu w niebezpieczeństwie. Ulicami woził ich pijany kierowca!

Policjanci z drogówki w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego. Mężczyzna przewoził pasażerów autobusem, mając w organizmie promil alkoholu. Nietrzeźwy przewoźnik stracił już prawo jazdy. Mógł narazić ludzi na niebezpieczeństwo! Teraz czekają go jeszcze surowsze konsekwencje.

W środę, 23 czerwca, około godziny 13.00 dyżurny policji w Jastrzębiu-Zdroju odebrał telefon z informacją, że najprawdopodobniej kierowca jednego z autobusów jest nietrzeźwy. Informacja ta potwierdziła się. "Policjanci niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce, gdzie zastali kierującego autobusem marki Mercedes-Benz. Od kierowcy wyczuli alkohol. Jak się okazało, 46-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego był nietrzeźwy - badanie wykazało u niego promil alkoholu", relacjonują funkcjonariusze. Kierujący autobusem od godziny 11.30 był w pracy i woził pasażerów. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch. "Czujność świadka pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego, który narażał inne osoby na niebezpieczeństwo", mówią mundurowi.

Wandale zniszczyli historyczny mural na szczecińskich Pomorzanach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE