Julia z Buczkowic potrzebuje pomocy

i

Autor: siepomaga.pl

Śląsk: Straszna choroba niszczy życie Julki. "Od 3 lat próbuje mnie zabić"

2021-07-19 8:24

Julia ma 19 lat i pochodzi z Buczkowic w Śląskiem. Choć jest młodą kobietą i dopiero wchodzi w dorosłość, życie bardzo mocno już ja doświadczyło. Od trzech lat dziewczyna zmaga się z z ostrą białaczką limfoblastyczną. Dziewczyna pragnie żyć i robi wszystko, by wygrać walkę z chorobą. - Wierzę, że mi się uda, że na zawsze zapomnę o tej strasznej chorobie, która od 3 lat próbuje mnie zabić - pisze Julka. Każdy z Was może jej pomóc.

Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje

Życie Julii (19 l.) z Buczkowic obraca się wokół szpitali. I to nie tylko ze względu na chorobę. Dziewczyna jest studentką Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Trzy lata temu dowiedziała się, że ostrą białaczkę limfoblatyczną. - Po przejściu kuracji chemioterapią nastąpiła całkowita remisja choroby i mogłam wrócić do domu. W zeszłym roku ukończyłam I LO im. M. Kopernika w Bielsku-Białej, zdałam maturę i rozpoczęłam studia. Zaczęłam się przyzwyczajać do tego, że moje życie może być zupełnie normalne… Niestety cieszyłam się zbyt wcześnie - czytamy na portalu siepomaga.pl.

Po zaliczonym pierwszym semestrze Julka pojechała do domu. Okazało się, że choroba nie odpuszcza. - Zmęczenie, siniaki – i straszna diagnoza – wznowa! W jednej chwili przed oczami stanęły mi te wszystkie miesiące walki. Teraz musiałam zacząć wszystko od nowa. Szpital onkologiczny to miejsce, w którym toczą się najstraszliwsze walki. Marzyłam o tym, by nigdy tam nie wracać – los zdecydował inaczej! - dodaje 19-latka.

Dziewczyna podjęła leczenie w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach u profesora Sebastiana Giebela. Po drugiej reemisji przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego. Dawca nie był z nią spokrewniony. Na razie jednak choroba okazuje się zbyt silna. - Pomimo zastosowanego leczenia, w moim organizmie wciąż są aktywne komórki rakowe. Jest to główne wskazanie do przeprowadzenia terapii CAR T-cells. Jest to najnowocześniejsza immunoterapia polegająca na modyfikacji pobranych od pacjenta limfocytów T. Przy pomocy nieaktywnego wirusa limfocyty T zostają genetycznie zaprogramowane, aby rozpoznawały komórki nowotworowe, a następnie niszczyły je. Modyfikacji dokonują laboratoria w USA i Szwajcarii. Nie jest to terapia eksperymentalna. Od ponad dwóch lat jest dopuszczona do stosowania przez Europejską Agencję Leków - czytamy.

Potrzebna jest spora kwota, by uratować życie przyszłej lekarki. Choć wspomniana metoda jest refundowana w 20 krajach, Polska do nich nie należy. Każdy może wspomóc Julkę w walce. Wystarczy wejść na stronę siepomaga.pl i wesprzeć zbiórkę na rzecz chorej dziewczyny. Link TUTAJ.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki