Śląskie. Asp. szt. Tomasz Białek patrzy na bliskich z nieba. Straszna choroba zabrała go tak nagle

2021-06-23 7:20
Asp. szt. Tomasz Białek nie żyje
Autor: Policja Śląska Asp. szt. Tomasz Białek nie żyje. Policjant zmarł po długiej walce z nowotworem

Nie żyje aspirant sztabowy w stanie spoczynku Tomasz Białek. 43-latek pracował w Zespole do Walki z Terrorem Kryminalnym Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. - Był doskonałym fachowcem i funkcjonariuszem, a przede wszystkim pomocnym, życzliwym i uczynnym kolegą - napisali o nim przyjaciele z pracy. Tomasz Białek zmagał się z nowotworem złośliwym. Od dwóch lat był na emeryturze, bo choroba nie pozwalała mu normalnie funkcjonować.

Ogromny sukces bydgoskiego policjanta. Podnosi ciężary jak mało kto

Asp. sztab. Tomasz Białek zmarł 21 czerwca. Policjant miał 43 lata. Ze względu na dwuletnie zmagania z nowotworem złośliwym odszedł w kwietniu tego roku na emeryturę. Niestety, choroba okazała się silniejsza. Asp. sztab. Tomasz Białek zawodowo związany był najpierw z Komendą Miejską Policji w Bytomiu, gdzie zaczynał swoją policyjną drogę. Następnie rozpoczął służbę w katowickiej komendzie wojewódzkiej - początkowo w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, a następnie w Zespole do Walki z Terrorem Kryminalnym Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach.

- Był doskonałym fachowcem i funkcjonariuszem, a przede wszystkim pomocnym, życzliwym i uczynnym kolegą. Pozostawił pogrążoną w rozpaczy rodzinę i przyjaciół, a nas wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim smutku i żalu. Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach łączą się w bólu z pogrążonymi w żałobie bliskimi, składając im najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia - napisali w komunikacie przyjaciele z pracy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE