Śląskie. Czterolatek TOPIŁ SIĘ w zalewie na oczach rodzeństwa! Ich ojca znaleziono... w barze

2021-07-20 15:53
Nakło-Chechło. Czterolatek topił się w zalewie. Ojciec był pijany
Autor: Policja Śląska Nakło-Chechło. Czterolatek topił się w zalewie. Ojciec był pijany

Szokujące chwile nad zalewem Nakło-Chechło w Śląskiem. Czteroletni chłopiec został uratowany przez ratowników. Dziecko topiło się w miejscu, gdzie woda jest bardzo głęboka. To cud, że udało się go wyciągnąć. Chłopiec i jego rodzeństwo mieli być pod opieką ojca, ale ten miał "ciekawsze" rzeczy do robienia. Został znaleziony w pobliskim barze, gdzie był zalany w trupa! Miał aż 2 promile alkoholu we krwi.

Pijany mężczyzna jechał wężykiem ulicami Olsztyna

Jak opisuje Policja Śląska zdarzenie miało miejsce w ubiegłą sobotę (17 lipca) nad zbiornikiem Nakło-Chechło. Policjanci zauważyli ratowników, którzy udzielali pomocy małemu, czteroletniemu chłopcu. - Okazało się, że 4-latek wszedł do wody w „strefie niebezpiecznej”, gdzie jest głęboko. Chłopiec zachłysnął się wodą i gdyby nie szybka pomoc ratowników mogłoby dojść do tragedii. Na miejsce przyjechali ratownicy z pogotowia ratunkowego, którzy podjęli decyzję o zabraniu dziecka na obserwację do szpitala - podają funkcjonariusze. Co ciekawe, w pobliżu było również jego rodzeństwo: 9-letnia siostra i 8-letni brat. Ich tatuś, opiekun, przebywał w tym czasie w barze.

Okazało się, że gdy czteroletnie dziecko omal nie zginęło, jego ojciec... świetnie się bawił. W pobliskim barze przyjął spore dawki alkoholu. - Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Rudy Śląskiej został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie materiału zebranego przez policjantów przedstawiono mu zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi miał obowiązek się opiekować - informują policjanci. Mężczyzna ma dozór policyjny. Grozi mu też pięć lat więzienia. Sprawą zajmie się także sąd rodzinny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE