Śląskie: Specjalne przebrania policjantów. Prowadzą TAJNĄ akcję w autobusach!

2020-09-21 7:49 Bartosz Wojsa
Śląskie: Policjanci pod przykrywką w autobusach. Udają pasażerów! Posypią się mandaty
Autor: Policja Śląska Śląskie: Policjanci pod przykrywką w autobusach. Udają pasażerów! Posypią się mandaty

Spożywanie alkoholu, zaśmiecanie pojazdów i kradzieże kieszonkowe, a w dobie koronawirusa również nieprzestrzeganie wprowadzonych obostrzeń - to prawdziwa zmora w miejskich środkach komunikacji w całym województwie śląskim. Policjanci chcą temu zaradzić, więc pod przykrywką, bez umundurowania, pojawią się w autobusach i tramwajach. Będą wlepiać mandaty!

Informacje o najbardziej zagrożonych trasach i środkach komunikacji policjanci czerpią od samych przewoźników, którzy przystąpili aktywnie do tej inicjatywy. Zarówno Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu, jak i Tramwaje Śląskie S.A. dostrzegły potrzebę jej podjęcia oraz chętnie włączyły się w działania. Mają one na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa podróżujących. - W trakcie kilku już lat trwania akcji, policjanci ujawnili szereg wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców, takich jak spożywanie alkoholu w autobusach i tramwajach oraz zaśmiecanie i zanieczyszczanie wnętrza pojazdów. Zatrzymywano również sprawców przestępstw narkotykowych oraz wiele osób poszukiwanych. Miejskimi środkami komunikacji podróżują zarówno policjanci umundurowani, jak i stróże prawa w cywilnych ubraniach - mówią funkcjonariusze z Sosnowca, gdzie między innymi prowadzona jest akcja. 

Często umundurowani policjanci tworzą patrole mieszane wspólnie ze strażnikami miejskimi. Kiedy w związku z epidemią koronawirusa w środkach komunikacji miejskiej zostały wprowadzone ograniczenia i nakazy, policjanci kontrolują również, czy są one respektowane. Ponadto mundurowi w ten sposób systematycznie sprawdzają trzeźwość kierowców. - Działania policjantów, którzy w środkach komunikacji pojawiają się nieumundurowani okazują się bardzo skuteczne. Dlatego nikogo nie powinno już zdziwić, jeśli wśród podróżnych dostrzeże znaną twarz swojego dzielnicowego - mówią policjanci. 

Seks na Mariackiej w Katowicach
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE