Śląskie. W sobotę w wielu miastach zawyją syreny. O co chodzi?

2020-08-01 15:19
Syrena alarmowa
Autor: Hans/cc0/pixabay We Wrocławiu zawyją syreny alarmowe

Śląskie. W sobotę 1 sierpnia w wielu miastach na Śląsku, w Zagłębiu i całym kraju zawyją syreny. Dźwięk potrwa trzy minuty. Syreny zawyją dokładnie o godz. 17.00. Dlaczego? Przeczytaj na se.pl.

Śląskie. W sobotę zawyją syreny. O co chodzi?

W sobotę 1 sierpnia o godz. 17.00 w wielu miastach w całym kraju zawyją syreny. Dźwięk potrwa przez trzy minuty. Dlaczego tego dnia zawyją syreny? Powody są dwa. Po pierwsze, jest to forma upamiętnienia rocznicy Powstania Warszawskiego, które wybuchło dokładnie 1 sierpnia 1944 roku. Walki w Warszawie miały się rozpocząć właśnie o godz. 17.00 - tak zwanej "godzinie W". Najważniejsze uroczystości odbędą się w stolicy. O 17.00 całe miasto stanie na chwilę, by upamiętnić poległych bohaterów walki o wolność.

Drugi powód to ma na celu sprawdzenie, czy systemy alarmowe działają sprawnie. - W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły syren alarmowych trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu - podaje magistrat w Katowicach. Nie tylko w stolicy Górnego Śląska zostanie przeprowadzony taki trening. Syreny zawyją w Sosnowcu, Tychach, Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Chorzowie i wielu innych miastach na Śląsku i Zagłębiu.

Poćwiartowany raper znaleziony w lodówce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE