Strajk Kobiet. Wyrzucą nauczyciela z pracy za udział w protestach? Skarga posłanki w tle [TYLKO U NAS]

2020-11-23 10:49
Strajk kobiet w Katowicach
Autor: se.pl Strajk kobiet w Katowicach

Kuratorium może zwolnić nauczyciela, który brał udział w strajku kobiet. Wszystko przez skargę posłanki Barbary Dziuk, która złożyła zawiadomienie do Kuratorium Oświaty w Katowicach. Chodzi o protesty pod biurem poselskim, podczas których dochodziło do incydentów. - Agresja tłumu, wulgaryzm i podpalanie zniczy przy głównym wejściu (ewakuacyjnym) mojego biura mogło doprowadzić do tragedii - skarżyła się w piśmie posłanka.

O sprawie informowaliśmy już jakiś czas temu. Posłanka Barbara Dziuk z Prawa i Sprawiedliwości wysłała do Kuratorium Oświaty pismo w sprawie protestów, jakie odbyły się w Tarnowskich Górach pod jej biurem poselskim. Dotarliśmy do jej treści.

- Agresja tłumu, wulgaryzm i podpalanie zniczy przy głównym wejściu (ewakuacyjnym) mojego biura mogło doprowadzić do tragedii. Jest niedopuszczalne, że do takich akcji nauczyciele wykorzystują nieświadomą młodzież i również do nienawiści w stosunku do funkcjonariusza publicznego. Nawołują na swoich portalach internetowych do agresji. Nie może być tak, że osoby będące funkcjonariuszami publicznymi namawiają cały czas do popełnienia przestępstwa młode pokolenie. Również obecnie jesteśmy w stanie pandemii, gdzie musimy się stosować do reżimu, ponieważ nie można obecnie organizować zgromadzeń powyżej 5 osób. Nie chcę cytować epitetów, które były inspirowane przez Pana - napisała posłanka Dziuk.

Do skargi dołączono materiały z portali społecznościowych. Sprawa została skierowana do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Śląskim, który wszczął postępowanie wyjaśniające. Jeśli w trakcie postępowania wyjaśniającego zarzuty się potwierdzą, Rzecznik skieruje sprawę do Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Co może grozić nauczycielowi? Wśród kar wymienia się m.in. naganę z ostrzeżeniem, zwolnienie z pracy, zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczyciela w okresie 3 lat od ukarania a nawet wydalenie z zawodu nauczyciela.

Ogółem kuratorium otrzymało trzy tego typu zawiadomienia. - W jednym z tych przypadków nauczyciel – wychowawca pozostawił bez opieki część wychowanków, a sam zorganizował wyjście na demonstrację, na którą zabrał niektórych wychowanków. W kolejnym – nauczyciel – dyrektor szkoły wyrażał publicznie na portalu społecznościowym aprobatę dla aktu dewastacji biura Posłów na Sejm RP. Trzeci przypadek to sytuacja opisana przez Poseł Barbarę Dziuk - wymienia Anna Kij, Dyrektor Wydziału Jakości Edukacji Kurartoium Oświaty w Katowicach.

Najlepsze walki Marcina Najmana w MMA. Prawie wszystkie kończył w jednej pozycji [GALERIA]

Michał Sporoń, nauczyciel z II LO w Tarnowskich Górach, którego dotyczy zgłoszenie, jednocześnie pełniący funkcję radnego, zaprasza posłankę Barbarę Dziuk na debatę w lokalnych mediach. Na razie nie uzyskał żadnej odpowiedzi.

Niemy protest w Katowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE