Sosnowiec daje prezent za szczepienie. Będziecie zaskoczeni

2021-07-28 12:26
Szczepienie w Sosnowcu
Autor: UM Sosnowiec Szczepienie w Sosnowcu

Sosnowiec jest jednym z miast, w którym tempo szczepień jest dość wysokie. Mimo tego magistrat zachęca pozostałych - niechętnych szczepieniom i wahającym się - do przyjęcia preparatu przeciwko COVID-19. Aby ułatwić możliwość zaszczepienia się, w trasę po mieście wyjechał specjalny autobus. Można tam przyjąć preparat i wziąć udział w Spisie Powszechnym.

Jak informuje Urząd Miasta w Sosnowcu we wtorek 27 lipca po raz pierwszy w trasę wyjechał „SZCZEPanek”. To autobus, w którym można się nie tylko zaszczepić, ale także wziąć udział w Spisie Powszechnym 2021. Pojazd jest klimatyzowany, a w pierwszym tygodniu odwiedzi Zagórze, Kazimierz Górniczy, Śródmieście oraz Środulę. W środku pojazdu w pocie czoła pracuje personel Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, który podaje preparat zainteresowanym. - Zapraszam serdecznie wszystkich do odwiedzenia naszego autobusu. To naprawdę nie zajmuje dużo czasu, a formalności są praktycznie żadne – zachęca Katarzyna Dulęba, przedstawicielka lecznicy. Osoba, która uda się na szczepienie, nie wyjdzie z gołymi rękami! Każdy otrzyma sadzonkę mięty lub magi włoskie do wyboru.

Sosnowiec to jedno z miast, gdzie tempo szczepień jest wysokie. Jak informuje Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta już ponad połowa mieszkańców ma za sobą kłucie w ramię. - W naszym mieście mamy ponad 103 tysiące osób w pełni zaszczepionych, co daje 52,1%. Mimo, że możemy się pochwalić jednym z najlepszych w województwie śląskim wyników, jeśli chodzi o procent wyszczepionych mieszkańców, to cały czas zachęcamy naszych mieszkańców - mówi włodarz miasta. „SZCZEPanek” będzie działał w godz. od 11.00 do 18.00. Prócz szczepień będzie można w nim również wziąć udział w Spisie Powszechnym. A czasu coraz mniej, bo termin, do kiedy można się spisać mija 30 września.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE