Sosnowiec: Urząd Miejski Sosnowcu zamienił się w Manufakturę Świetego Mikołaja [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-12-06 19:42

Miejsce, w którym dorośli na co dzień załatwiają urzędowe sprawy zamieniło się w pachnące piernikami biuro Świętego Mikołaja. Mieszkańcy w sosnowieckim Urzędzie Miejskim mogą poczuć się, jakby znaleźli się w samym środku przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Animacje, ozdoby świąteczne, lodowisko, snowtubing, słodkości, wielkie klocki, listy do Mikołaja i występy na żywo - tak w skrócie prezentuje się niezwykła edycja Manufaktury Świętego Mikołaja w Sosnowcu. W 2016 roku Święty Mikołaj swoją Manufakturę w sosnowieckim Urzędzie Miejskim otworzył po raz pierwszy.

Biuro Obsługi Interesantów staje się pocztą Świętego Mikołaja, a na piętrach Urzędu Miejskiego zamiast urzędników, pojawiają się elfy, które mają mnóstwo atrakcji: od rękodzieła, przez malowanie buziek, bombki, dekorowanie pierników, gry, koło fortuny z nagrodami, stajnię Świętego Mikołaja i wiele innych.

Atrakcji jest mnóstwo na wszystkich piętrach budynku. Z parkingu przed Urzędem Miejskim, zniknęły samochody. W ich miejsce pojawiła się niezwykła karuzela, snowtubing (wielka górka, z której będzie można zjeżdżać na specjalnych „pontonach”), wystartowało także lodowisko, a dla młodych adeptów jazdy "na desce" jest Snowboardowe Przedszkole.

Punktualnie o godzinie 17.00 uczestnicy przemaszerowali na koniec alei Zwycięstwa aby uruchomić nową miejską choinkę.

Gościem specjalnym imprezy jest Marysia Jeleniewska, 17-latka z Poznania, która zawładnęła Tik Tok'iem. Jej konto w aplikacji obserwuje 8,5 miliona osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają