Superbohaterowie wrócili do Bytomia. Pozytywnie zakręceni ludzie przeszli przez miasto [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-09-21 20:03 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek

Znana impreza powróciła do Bytomia. Rozpoczęła się 11 edycja Festiwalu Dziwnie Fajne i Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów.

Kiedy w 2009 r. w Bytomiu po raz pierwszy zorganizowano Przemarsz Superbohaterów, wzięło w nim udział kilkunastu entuzjastów w pelerynach. Przez lata, impreza zyskała rzesze fanów w każdym wieku, a wieść o Międzygalaktycznym Zlocie Superbohaterów rozniosła się daleko poza granice Bytomia, przyciągając entuzjastów z całego kraju.

Kiedy ludzie zrozumieli ideę tej imprezy, która łączyła wokół takich wartości jak tolerancja czy ochrona środowiska, festiwal przeniesiono do innego miasta.

Cała idea powstania zlotu od początku jest powiązana z Bytomiem i bardzo ważne jest dla nas to, że po przerwie festiwal wrócił do Bytomia – mówi Mariusz Kałamaga, pomysłodawca imprezy, komik, prezenter radiowy i telewizyjny.

W ramach imprezy odbył się Przemarsz Superbohaterów. Oprócz tego były: koncerty, występy standuperów, warsztaty recyklingowe i możliwość zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka, czyli akcja krwiodawstwa.

W tym roku podczas Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów na elewacji jednej z kamienic przy ul. Chorzowskiej powstaje mural. Jego autorem jest Jan Michał Razpazjan, znany w Polsce artysta plastyk, twórca murali.

Obraz ma być symbolem powrotu Superbohaterów do Bytomia.