Świętochłowice: OBRZYDLIWE wpisy urzędników! Chcieli ZROBIĆ TO byłej wiceprezydent miasta

2019-11-27 8:58
Świętochłowice - obrzydliwe wpisy urzedników
Autor: Google Maps/ Facebook.com

Szokującą informację przekazał profil Nasze Świętochłowice. Jak czytamy w jednym z wpisów była wiceprezydent miasta Sonia Kwaśny miała być śledzona przez pracowników Urzędu Miasta, zatrudnionych przez prezydenta Daniela Begera. Kobieta padła również ofiarą perfidnych i obrzydliwych komentarzy ze strony dwóch urzędników.

Sonia Kwaśny pełniła funkcję wiceprezydent miasta. W maju została jednak odwołana ze stanowiska przez Daniela Begera - obecnie urzędującego prezydenta Świętochłowic. Powodem miała być różnica zdań na temat planu naprawczego miasta. Według Sonii Kwaśny zawierał on zbyt dużo błędów i był oparty głównie o redukcję zatrudnienia. Ale na tym cała historia się nie kończy. Otóż była wiceprezydent miała być śledzona przez pracowników Urzędu Miasta, zatrudnionych przez Begera.

Profil Nasze Świętochłowice opublikował rozmowę dwóch urzędników, którzy byli zamieszani w śledzenie Sonii Kwaśny. Szokujący jest fakt, że jeden z nich wyraża się w obrzydliwy sposób o byłej wiceprezydent miasta. Z wpisu Naszych Świętochłowic wynika, że mężczyzna deklarował, iż "zdobędzie ją - choćby gwałtem". Do swojego rozmówcy napisał:

- Wyje***my ją! Ja biorę ją od tyłu, Ty od przodu. Niech mi bierze pena, aby się udławiła - czytamy w dialogu dwóch pracowników świętochłowickiego UM.

- Czy Beger wiedział o tych haniebnych działaniach?? A może sam te działania zlecał?? Sprawą powinna zająć się prokuratura!!
Ta afera to świetne podsumowanie pierwszej rocznicy rządów Begera. Takie standardy wprowadził do Świętochłowic nowy prezydent w ciągu tego roku - podsumowuje prowadzący profil Nasze Świętochłowice.

Na komentarz Urzędu Miasta nie trzeba było długo czekać. Katarzyna Tomczyk, rzeczniczka świętochłowickiego magistratu napisała, że sprawa zostanie wyjaśniona.

– W związku z informacją opublikowaną na Państwa profilu, sugerującą niegodne zachowanie pracowników Urzędu Miejskiego, powzięte zostały działania wyjaśniające zaistniałą sytuację, w tym zmierzające do ustalenia faktycznej tożsamości autorów rozmowy i jej autentyczności – m.in. została skierowana prośba do administratora profilu o udostępnienie całości rozmów opublikowanych we fragmentach. Jeśli doniesienia się potwierdzą, w stosunku do tych osób wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje służbowe – napisała w komentarzu na profilu Nasze Świętochłowice, rzecznik UM w Świętochłowicach, Katarzyna Tomczyk.

Sama Sonia Kwaśny, która swoją popularność zdobyła jako dziennikarka katowickiej TVP, a następnie kandydatka na prezydenta Świętochłowic z ramienia Ruchu Ślązaków, skomentowała sprawę krótko na swoim profilu.

Internauci życzą jej powodzenia i trzymają kciuki za ukaranie odpowiedzialnych za obrzydliwe komentarze urzędników. Są jednocześnie zaskoczeni, że byłą wiceprezydent spotkała taka niegodziwość, choć to właśnie ona poparła Daniela Begera w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE