Szalony kierowca z Milówki! Jechał pod prąd i po chodniku! [WIDEO]

2020-02-16 9:45 RS
Szalony kierowca z Milówki
Autor: Archiwum prywatne

Szalony rajd ulicami Milówki! A właściwie chodnikiem, bowiem widoczny na poniższym wideo kierowca stwierdził, że droga asfaltowa jest dla niego za wąska. Dlatego też chciał pokonać trasę przez chodnik i drogę rowerową. Sprawą zajmie się policja.

O szaleńczym rajdzie ulicami Milówki poinformował nas jeden z czytelników. - Skoda fabia jedzie pod prąd w kierunku Żywca po chodniku i po ścieżce rowerowej - napisał kierowca, który w momencie zdarzenia przejeżdżał przez Milówkę. Kamera w jego samochodzie nagrała całe zajście, które można zobaczyć poniżej.

Sprawą zajmie się żywiecka policja, która do tej pory nie wiedziała o tego typu wyczynie. - Nie otrzymaliśmy wcześniej informacji na temat tego zdarzenia. Nagranie przekazałam do właściwego miejscowo Komisariatu Policji w Rajczy. Policjanci przeprowadzą w tej sprawie postępowanie o wykroczenie. Kierowca odpowie z art. 97 kw. Zgodnie z taryfikatorem mandatowym kara za to wykroczenie wynosi 250 zł. W przypadku skierowania sprawy do sądu kierowcy grozi grzywna do 5 tys. zł - informuje asp.szt. Mirosława Piątek z żywieckiej komendy.