Wiózł dzieci autobusem po pijaku

i

Autor: Policja

Szok!

Tarnowskie Góry: Pijany kierowca autobusu wiózł 60 osób!

2023-02-06 16:53

Policjanci z Tarnowskich Gór przeprowadzali w poniedziałek, 6 lutego działania o nazwie „Trzeźwy poranek”. Nazwa jest jednak dalece myląca w przypadku 53-letniego kierowcy autobusu wycieczkowego, którym jechało aż 60 osób - w przeważającej części dzieci i młodzież szkolna. Mężczyzna wydmuchał prawie 1,5 promila!

Tarnowskie Góry: Pijany kierowca wiózł autobusem 60 osób

Akcja "Trzeźwy poranek" polega na sprawdzaniu stanu osób kierujących samochodami. Podczas jednej z kontroli, którą przeprowadzono na ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach, mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki man. - Wstępne badanie trzeźwości wskazało, że kierujący mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, dlatego mundurowi przeprowadzili bardziej szczegółowe badanie - informują policjanci. - To wykazało, że 53-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu - dodają. Sprawa była bardzo poważna, bowiem w autobusie, którym kierował 53-latek, znajdowało się 60 osób, z czego większość to dzieci i młodzież szkolna. Pojazd należał do prywatnego przewoźnika, który świadczył usługi przewozu osób m. in. na terenie powiatu tarnogórskiego. 

- Nieodpowiedzialny kierowca został już zatrzymany i trafił do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu będzie musiał złożyć wyjaśnienia przed prokuratorem, który wspólnie z sądem zdecyduje o jego dalszym losie - dodaje policja.

Olsztyn. Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo. Miał prawie 4 promile!
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają