Tarnowskie Góry. SZOK!! Lekarze usunęli kobiecie guza, który ważył 24 kilogramy!

Ordynator oddziału
Autor: Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego WSP S.A. w Tarnowskich Górach dr n.med Adam Tiszler

Potężny guz został usunięty na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Tarnowskich Górach. To jeden z największych usuniętych guzów w Polsce! W sierpniu na Oddział Ginekologiczno-Położniczy trafiła pacjentka, u której znaleziono ogromną narośl na tomografii komputerowej. Guz najprawdopodobniej wychodził z jajnika.

Lekarze podczas operacji byli zdumieni, gdyż okazało się, że guz jest olbrzymi. Po usunięciu jego średnica wynosiła 60 cm, a masa, po uprzednim zważeniu, aż 24 kg. - Personel medyczny musiał się wykazać się ogromną siłą i precyzją, wydobywając go w całości. Pielęgniarki instrumentariuszki zrobiły wszystko, aby wspomóc lekarzy, a anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne, które nie kryły zaskoczenia rozmiarem zmiany, również stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili bezpiecznie pacjentkę przez zabieg - opisuje Adam Tiszler, ordynator oddziału ginekologiczno.

Dzięki wydobyciu bez uszkodzenia w całości guza, patomorfolog dr n.med Wojciech Zajęcki miał możliwość przeprowadzenia pełnego badania histopatologiczne. Na szczęście dla pacjentki, guz nie okazał się złośliwy. Lekarze apelują do kobiet, aby regularnie przychodziły na badania - Ku przestrodze kobiet, które nie chodzą do ginekologa zalecam, aby co najmniej raz w roku, bez względu na wiek, odwiedziły gabinet ginekologiczny i poddały się badaniu. Jeżeli będą zwlekać, to nie wszystkie będą miały tyle szczęścia, co ta pacjentka. Staramy się ratować zdrowie i życie każdej kobiety, ale one muszą nam dać szansę i przyjść do ginekologa - apeluje lekarz.

Największa w Europie wystawa budowli z klocków lego w Gliwicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.