TDP 2020: Kibice huczą o nieprawidłowościach z barierkami. Jest komentarz policji

Wypadek Fabio Jakobsena, Tour de Pologne 2020
Autor: Własne Wypadek Fabio Jakobsena, Tour de Pologne 2020

Czy barierki były nieprawidłowo zamontowane podczas finiszu I etapu Tour de Pologne? Setki komentarzy w tej sprawie pojawiły się w mediach społecznościowych. Fani pod wpływem emocji wypowiedzieli się w tej sprawie jednoznacznie. Jakie zdanie w sprawie rzekomych nieprawidłowości ma policja? Zdaniem rzecznik prasowej komendanta wojewódzkiego, pani Aleksandry Nowary, wstępna analiza ich nie wykazała!

Wypadek podczas I etapu 77. edycji Tour de Pologne przeraził wielu kibiców. 5 sierpnia, dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci Bjorga Lambrechta, Fabio Jakobsen przerażająco rozbił się o barierki. Duża w tym "zasługa" Dylana Groenewegena, który zdecydował się wepchnąć w nie rywala. Do szpitala trafiło kilka osób. Tylko Holender odniósł jednak aż tak poważne obrażenia.

Tour de Pologne 2020: Jak szybko jechał Jakobsen? Ta prędkość wręcz PRZERAŻA!

Kibice szybko zareagowali na zdarzenie w mediach społecznościowych. Kolejne zdjęcia miały udowadniać, że impreza była źle zabezpieczona i że organizatorzy mogli zrobić więcej, by nie doszło do katastrofy. Czy rzeczywiście szefowie Tour de Pologne dopuścili się nieprawidłowości? Głos w sprawie w rozmowie z "Super Expressem" zabrała rzecznik prasowa komendanta wojewódzkiego policji, Aleksandra Nowara.

- Przede wszystkim na razie nie można mówić o zarzutach do organizatora. Nie mamy sygnałów o nieprawidłowościach, choć oczywiście śledzimy też internetowe komentarze. Z naszych wstępnych ustaleń nie wynika, by doszło do nieprawidłowości - tłumaczy Nowara, która przyznała, że oczywiście może się to jeszcze zmienić. - Dokonywaliśmy na miejscu oględzin. Zabezpieczono dokumentację fotograficzną i monitoring, a także nagrania od różnych osób. Mamy dzięki temu różne perspektywy, co jest ważne by dobrze ocenić sytuację - mówi rzecznik prasowa komendanta.

Policja zabezpieczyła pięć rowerów biorących udział w kraksie. Zgromadzony materiał został przesłany do Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ. To prokurator dokona wnikliwej oceny prawno-karnej.

Okropne obrażenia Jakobsena. Już nigdy nie będzie wyglądał tak samo?

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.