Trwa rekrutacja na studia. Jaki kierunek wybrać? Podpowiadamy wspólnie z GWSH w Katowicach

2020-10-19 15:36 Artykuł sponsorowany
Trwa rekrutacja na studia. Jaki kierunek wybrać? Podpowiadamy wspólnie z GWSH w Katowicach
Autor: GWSH

Ostatni rok to czas zmian na rynku pracy. Spadki w jednych branżach i wzrost zapotrzebowania na fachowców w innych. Podczas gdy źródło utrzymania tracili pracownicy związani z gastronomią, czy kulturą i sztuką, znacząco wzrosło zapotrzebowanie na przedstawicieli zawodów medycznych. Takie zawirowania na rynku pracy zdarzają się nie tylko podczas pandemii, ale również w przypadku zwykłego odwrócenia koniunktury w danej branży. To, co się liczy na rynku pracy, to przede wszystkim kompetencje.

Kompetencje, praktyczne umiejętności i doświadczenie nawet w każdym czasie, czy to zawirowań gospodarczych, czy stagnacji na rynku pracy, pozwolą nam być pewniejszym siebie, lepszym kandydatem dla potencjalnego pracodawcy.

O wyborze kandydata decydują głównie kompetencje, motywacja i coraz ważniejsza w dynamicznym otoczeniu zdolność i chęć dalszego rozwoju. Rozwój to kompetencje, a te dają nam pewność i lepszą pozycję na rynku pracy, niezależnie od czasów, w których przyjdzie nam żyć – stwierdza Jolanta Filipczyk-Sikora, praktyk HR, wykładowca GWSH.

Pierwszym krokiem niezbędnym do pozyskania pożądanych kompetencji jest wybór kierunku studiów, a co za tym idzie uczelni, której plan kształcenia jest odpowiedzią na obecny i przyszły rynek pracy. Program dydaktyczny studiów zawodowych czy podyplomowych powinien być odpowiedzią na realne potrzeby potencjalnych pracodawców.

Zaawansowane technologicznie, nowoczesne centrum symulacji czy zaplecze laboratoryjne umożliwią studentom praktyczną naukę wybranego zawodu. GWSH dysponuje m.in. Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych, gdzie przyszli pielęgniarze i pielęgniarki na najnowocześniejszych symulatorach ćwiczą procedury medyczne, w oparciu o scenariusze przygotowane na przykładzie codziennych sytuacji z SOR czy izby przyjęć.

Wspieramy studentów w organizacji staży i praktyk zawodowych, po to, aby ta praktyczna nauka zawodu była solidna. Uczelnia stawia nie tylko na praktykę, ale i na praktyków w danej branży. Dydaktycy, którzy uczą w GWSH, uczestniczą w kursach, szkoleniach, podnoszą swoje kwalifikacje i są praktykami na różnych stanowiskach – potwierdza Barbara Błaszkiewicz, Prodziekan ds. kierunku Pielęgniarstwo.

Trwa rekrutacja na studia. Jaki kierunek wybrać? Podpowiadamy wspólnie z GWSH w Katowicach
Autor: GWSH

W odpowiedzi na zapotrzebowanie biznesu uczelnia uruchomiła m.in. dwie nowe specjalności na kierunku Zarządzanie – Menedżer wobec wyzwań transformacji cyfrowej na studiach I stopnia oraz Kompetencje menedżera w gospodarce 4.0 na studiach II stopnia. Nowe specjalności zostały wprowadzone również na kierunku Turystyka i Rekreacja oraz i Finanse i Rachunkowość. Modyfikacja kierunków kształcenia to efekt współpracy uczelni z Sektorową Radą ds. Kompetencji.

Korzystając z badań prowadzonych przez specjalistów, wiemy, jakie kompetencje cenią obecnie pracodawcy z sektora usług dla biznesu – tłumaczy Marta Adamczyk, Prorektor ds. organizacji i rozwoju GWSH. – Wspólnie przyglądamy się programowi poszczególnych kierunków na naszej uczelni. Modyfikujemy je tak, żeby absolwent bez problemu odnalazł się na dynamicznym rynku pracy. Chcemy, by kompetencje nabywane przez studentów GWSH wyróżniały absolwentów uczelni i zapewniały im doskonały start w życiu zawodowym – dodaje.

Wybierając studia, bądźmy rozważni. Wybierzmy zgodnie z naszymi predyspozycjami i przede wszystkim na dobrej uczelni, która ma odpowiednią kadrę, zaplecze oraz wspiera swoich studentów.Wybrałam wymagający kierunek, jakim jest Pielęgniarstwo, wybrałam GWSH i nie żałowałam tego wyboru ani przez chwilę – zapewnia Barbara Prusaczyk, studentka III roku Pielęgniarstwa.

GWSH ma w ofercie studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie i podyplomowe. Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 trwa do końca października.

www.gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego

Katowice, ul. Harcerzy Września 3

Artykuł sponsorowany