Walczył o życie 3 miesiące. Potrzebuje pomocy, rehabilitacja kosztuje

2019-10-09 15:55 abe
Piotr Habryka
Autor: Fundacja VOTUM

Pisaliśmy o pomocy dla świętochłowickiego policjanta, który stracił w pożarze mieszkanie. W jeszcze trudniejszej sytuacji jest sosnowieckiego policjant Piotr HABRYKA (33 l.). Potrącił go w lutym 2019 r. samochód, na przejściu dla pieszych. Teraz toczy walkę o powrót do zdrowia. Po 3-miesięcznych zmaganiach o życie.

Już 18 października o 19:30 w Sosnowcu zespoły „Deadlines” oraz „Devil in The Name” zagrają dla Piotra Habryki charytatywnie w klubie VHS (ul. Małachowskiego 24). To już kolejna inicjatywa mundurowych, by pomóc policjantowi w kosztownej rehabilitacji. Organizatorem koncertu jest mysłowicki policjant i kolega Piotrka – sierż. Tomasz Wyszomirski. Na koncert biletów nie będzie. Obowiązuje wstęp za opłatą do puszki fundacji VOTUM opiekującej się Piotrkiem. Wskutek wypadku policjant doznał silnego urazu czaszkowo-mózgowego. Nie poddał się. Teraz toczy się walka o jego powrót do zdrowia. Obecnie poddawany jest intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji. Rehabilitacja kosztuje przeszło 20 tys. złotych miesięcznie. Rodziny na nią nie stać. Starają się jej pomóc koledzy Piotra.

„Jest silnym, niezwykle aktywnym mężczyzną, a sport to jego pasja. Futbol nie ma przed nim tajemnic. Możemy pomóc mu w powrocie do służby i na murawę” – apelują koledzy. – „Już teraz możesz pomóc Piotrowi Habryce w leczeniu i rehabilitacji, wpłacając także środki na konto Fundacji Votum: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 z dopiskiem: dla Piotra Habryki.