Uciekali w panice z kościoła. Podczas mszy w Zabrzu doszło do wybuchu

i

Autor: Rzymskokatolicka parafia pw św. Franciszka z Asyżu w Zabrzu / Facebook, Shutterstock Uciekali w panice z kościoła. Podczas mszy w Zabrzu doszło do wybuchu

Wybuch w kościele

Uciekali w panice z kościoła. Podczas mszy w Zabrzu doszło do wybuchu

Potworny huk i latające na wszystkie iskry spłoszyły wiernych podczas wieczornej mszy w jednym z zabrzańskich kościołów. Wierni w panice uciekali przed budynek. Jak się okazało, ktoś w kościele odpalił petardę...

Pijany recydywista wystrzelił petardę podczas mszy

W niedzielę 9 października 2022 r., podczas wieczornej mszy odpustowej w kościele na parafii pw św Franciszka z Asyżu w Zabrzu wybuchła petarda. Według świadków zdarzenia, mężczyzna podczas mszy miał wejść za ołtarz, gdzie rzucił petardę i uciekł. Na szczęście nie rzucał w ludzi i nikt nie ucierpiał.

Wybuch spłoszył wiernych i część z nich zaczęła w panice uciekać z kościoła. Niektórzy z parafian zaczęli gonić sprawcę zamieszania. Dzięki temu został szybko schwytany przez policjantów.

- Zatrzymany jest 39-letni mieszkaniec Zabrza. Wcześniej był notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstwa narkotykowe, w tej chwili przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu mł. asp. Sebastian Bijok.

Zabrzańscy policjanci dodają, że w trakcie, kiedy zatrzymywali mężczyznę czuć od niego było woń alkoholu. Jak się później okazało, 39-latek miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.

- W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. Zabezpieczono monitoring. Będą przesłuchiwani świadkowie. Policjanci pracują. Musimy poczekać aż mężczyzna wytrzeźwieje – dodaje mł. asp. Bijok.

Sonda
Czy chodzisz do kościoła?
Biedroń: "Ten rząd ma dużo z kupą do czynienia, bo to jest kupa śmiechu już dzisiaj" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany