Izba wytrzeźwień

i

Autor: Cezary Pecold/Super Express Izba wytrzeźwień

Jest drogo!

Szokujące stawki w izbie wytrzeźwień w Sosnowcu! Ceny jak w luksusowym hotelu

Izba wytrzeźwień w Sosnowcu podnosi stawki. Teraz pobyt będzie tak kosztować tyle, co noc w dobrym hotelu. Ceny idą w górę, bo rosną koszty utrzymania placówki. Ile trzeba będzie zapłacić za "bezpieczne" trzeźwienie? Stawki szokują.

Izba wytrzeźwień w Sosnowcu podnosi stawki

Od stycznia 2023 roku za pobyt w izbie wytrzeźwień przy ulicy Piotrkowskiej 23 w Sosnowcu, trzeba będzie słono zapłacić. Niemal tyle samo, co za noc w dobrym hotelu. Projekt uchwały został w całości przegłosowany przez radnych podczas sesji 28 września. Ceny wzrosną, bo rosną koszty energii. Do tej pory za pobyt w izbie wytrzeźwień trzeba było zapłacić 280 złotych. Od stycznia trzeba będzie zapłacić 330 złotych.

Opłaty za pobyt w izbie, to nie tylko cena za nocleg, to także koszt opieki jaką nad osobą nietrzeźwą sprawują pracownicy izby. W razie potrzeby są przeszkoleni do udzielenia pomocy medycznej. Wyższe ceny mają wyrównać dochody i wydatki izby wytrzeźwień. Pod koniec 2021 roku przychody netto izby wytrzeźwień w Sosnowcu wyniosły 2 325 517 zł, koszty działalności były znacznie wyższe, bo wyniosły 2 816 277,08 .

Przywożą tu nietrzeźwych z ościennych miast

Do sosnowieckiej izby wytrzeźwień trafiają nie tylko mieszkańcy Sosnowca, ale też Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Wojkowic, a nawet Zawiercia i Mysłowic.

Według prawa do izby mogą trafić osoby nietrzeźwe, które swoim zachowaniem zakłócały porządek i spokój w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy. Do izby trafiają także osoby, które znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, albo zagrażały życiu i zdrowiu innych. Izba może prowadzić też noclegownię dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Osoby doprowadzone do izby wytrzeźwień znajdują się tam aż do wytrzeźwienia, ale nie mogą przebywać w obiekcie dłużej niż 24 godziny.

Sonda
Czy da się żyć w Polsce bez alkoholu?
Pijany kierowca uciekał przed policją na S8. Staranował radiowóz!
Nasi Partnerzy polecają